Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Infeksion dhe diabet ne shtatzani
Pershendetje nena
Jam ne javen e 13 , sot bera disa analiza me doli pak infeksioni i rritur ,dr me tha te pi qaj brusnica me shume .mund te me tregoni si mund ta luftoj infeksionin me gjera natyrale.
Po ashtu glucosa me doli 6.3 ndersa limitet jan deri ne 5.9 sa eshte normale dhe cfar mund te beje
Faleminderit
Nena Nina (12 ditë më parë)
Inara Amara (11 ditë më parë)
A e ke be urinokulturen apo crp qe e ke pa qe ke infeksion? Se nese ke naj bakterie mu antibiotik me ka qite me pi. Beje hba1c tregon per diabet se vec glukoza ndoshta tka dale per shkak qe ke honger shume embel 1 dite perpara. Duhet me pas kujdes ne ushqime, me ece ma shume, me pi uje
Jona Jona (11 ditë më parë)
Pershendetje Nena.Dr.te paska dhen qajin e brusnices ky qaj eshte per infeksione,pije pa problem,mund te shperlahesh edhe me qaj Kamille.per diabet nuk kam pervoje, por mire kishte me qene me mbajt diete ne ushqim,jo brumra,jo yndyrna,jo embelsira. Edhe vet jam shtatzane kete regjim e kam mbajt prej fillimit se nuk doja te shtoj peshe,embel edhe ashtu nuk me hahet. Shtatzeni te mbare

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?