Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Qysh mja hek gjirin qikes
Psh e kom vajzen 19 mun kom vendos me largu nga gjiri se ju ka bo si varsi naten gjith naten vetem gji don, edhe une per arsye shendetsore mduhet mja largu , a fin naj menyr ma lehet diten nuk pin fare se kerkon veten naten
Dorina Borovci (11 ditë më parë)
Lira Krasniqi (10 ditë më parë)
Mas miri dhko tuja rrallu.qeshtu kom vepru un me djalin edhe qysh ja kom Bajt gajlen se ka mar vesh bileee sa leht ja kam hek. Gjith diten mos i jep me pii habite me dishka kur ta kerkon gjinin kur vje koha gjumin munoju me i kallxu naj prrall dishka qe fmija ka qeff psh me veturaa mashen foli per qasi sene ti qafe mashtroje dikura lodhet flee qeshtu vepro mas miri dikira edhe vet ma se lyp. Mu mka funkisonuu tuja rrallu dikura ma hiqq po jo me e tranu fmijen me metoda tjeraa po gradualisht
J A J (11 ditë më parë)
Prsh dhe une e kam vajzen akoma me gji 23 mujshe gati , vajza deri para 3 jave u zgju çdo nat ndoshta 2/3 here ka ndodh shkaku gjirit!! Te kuptoj mjaft lodhje eshte , njejt si e jotja as e imja diten se kerkon fare !! E tash keta 3 javt e fundit dhe pse kur e vej ne gjum e vej me gji por naten nuk ka ndodh me u zgju me , dmth e ze gjumi 20:30/21:00 deri perafersisht 06:30 /07:00 mengjes !! Zot zgjate haha!! E ti provoje ashtu siq te paska thene dhe Arta , por mundesh me provu me ly gjirin me diçka qe si vjen shija e mire dhe ndoshta gradualisht e len vet !! Une e kam provu me ilaqin e mishrave per bebet qe eshte kur ti dalin dhembet e ka provu dhe nuk e ka kerku mo komplet diten dhe naten por mu dhimbs dhe ia dhash prap !! Zoti ta lehtsoft ty se 19 muaj nuk jan pak besoj qe me shume ti je mesu me vajzen se vajza me ty sa i perket gjirit , them nga eksperienca ime !! Nuk e imagjinooj dot qe nje dite nuk do e kem at pamje !! Por prap elhamdulilah qe na i ka mundesu Zoti me pas qumesht .
Arta Juka (11 ditë më parë)
Une si kam majt aq gjat fmin ngji ma shum se 3 muaj,por vajza jote qenka e rritun e ndoshta ma veshtir pak,por e kam pa se si kunatat e mija ja kan hek gjinin naten ne ksi moshe si vajza jote,kur vike koha e gjumit e qojke me baben e vet me flejt,sdi sa dit ka vepru keshtu edhe naten normal kur e ka lyp gjinin e ka mashtru disi ndoshta ka qajt nfillim por ne ket menyr ja ka largu,edhe ti ja largon vetem duhesh me qen e gatshme per do net pa gjum e jo te rehatshme se ndoshta mer pak koh,vendose ti vet nje dit qe sdo me ja dhan mo edhe beso qe kryhet edhe kjo,gjitha te mirat

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?