Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Urgjent
Nena ju lutem se u cmenda, kam qe tash nje vit qe beba thuajse 2 vj me vjell. Fillimisht ja vuren dhembeve se i nisi pikerisht kur nisen dhembet me i dal. Po u be nje vit kjo pune me vjell thuajse cdo dit, cdo dy tre dite. Nuk ha shume te thuash e ka nga teprica madje mund te vjell edhe qe ne lugen e pare. Disa here e nxjerr ushqimin sikur eshte pacoptuar fare por edhe me pure prape vjell. Jetoj jasht e ketu as problematike sma kan bere ti bejn vizita te tjerq. Thon perderisa ska shenja te tjera mire eshte. Alergji ka vec vezen po ja kam shmangur, gje tj me teste ska. Ushqimin e ka me orare plus mundohem tja jap nga pak edhe prape ska permiresime. ndihem e pafuqishme, me shkon cdo mund ne ushqim dem. Sdi cfafe mund te jet arsyeja
Ju lutem me ndihmoni nese keni kshu rasti, si ja keni bere apo ca vizitash ti ndjek
Sara Hoxha (1 muaj më parë)
Inara Amara (1 muaj më parë)
Hekja qumeshtin krejt edhe mundesh refalgin sirup me i dhone. Hin lexo. Mundesh me gjete ne vendin ku jeton, besoj
Reaa R L R (1 muaj më parë)
Un e kam pas djalin deri sa i ka ba 1 vjet e 3 muj ka vjell qeshtut gjat ushqimit shum shpesh ishte ne perfundim te ushqimit e vjellke krejt qka ka dhon 1 her e kam mar ni surup prej mjekes i ka ndihmu po aj 1 muj ka pas afat e ktu ne perendim nuk po i japin senet ashtut ssa her po dojm ama un kam fillu i dha shumm nga pak me lug nuk ja mushi lugen plot edhe i tha kadale ska problem te ban edhe 1 or deri sa te han e pres ama ma nuk e nguti gjat ushqimit edhe i dha shum kapak provo qe mu djali nuk osht tu me vjell inshAll-llah kalon se te kuptoj qysh ndihesh si nan
Sara Hoxha (1 muaj më parë)
Po i jap qumesht lope po vetem ne dark nje beberon vetem
Inara Amara (1 muaj më parë)
A pin qumesht? Vajza ime ka vjelle keshtu si thua derisa ja kam largu komplet qumeshtin me shishe. Po nese nuk eshte kjo arsyeja, atehere mund te jete edhe se deri ne moshen 2 vjecare nuk Mbyllet si duhet ezofagu dhe shkaktohet refluks

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?