Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Bebi 1 muajsh me kolle dhe sekrecione
Bebi im prej nje jave ka rrufe dhe nje kolle me sekrecione. Mjekja me dha asis pediatric per tretjen e sekrecioneve te kolles, por ai pati gjithe diten dhembje barku dhe qante, si dhe doli ne ngjyre jeshil, sot nuk ja kam dhene dhe duket i qete. Cfare mund t\'i jap femijes per kollen dicka me natyrale dhe a mjafton vetem qumeshti i gjkirit per heqien e skuqjes se grykes?
Deniz Xhoga (9 vite më parë)

Dr. Niketa Koliçi - pediatre - neonatologe
Pediatri përgjigjet
Dr. Niketa Koliçi

Pershendetje Deniz,

Mund te perdorni sol. fiziologjik nese hunda eshte e bllokuar ose ti beni inhalacion, ndersa per kollen perdorni ndonje shurup me permbajtje bimore.

Uroj ti kaloje sa me shpejte.

/komuniteti