Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

dua mendime dhe kshilla nga ju
prsh nena te pa lodhshme kom nevoj shum per kshillat e juve , shumica e dini qe e kom pas ni abort edhe mi shtatzani jasht mitre amo du me ja fillu kursit ngjermani e nashta 1 vjet nuk muj me tentu per shtatzani deri ta kryj kursin e po tutna nese e shtyj kaq shum ket pun mos nuk po muj me mbet ma shtatzan kaniher po jom e qet nket pun kaniher kur po mendoj qe smuj me mbet a diqka veq dridhna prej tute se qe mka ndodh qekjo shtatzani jasht mitre po thom mos pe kom problem me mbet apet
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Vali po kismet qysh te ka shkru Zoti inshaAllah mbes sa ma shpejt , nashta kur tja filloj kursit e heki pak mendjen se qeshtu kur po trrok stres veq vetes po ja bon ma zi
Vali Shaqo (2 muaj më parë)
Rumesja 6 muaj te kane kaluar nga operimi, prit dhe nje ose 2 muaj dhe tento per mendimin tim . Mos mendo se do te ndodh prap ajo gje
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
mjekja mas ni muji qe kam shku kontroll mka thon mun me tentu po ma mir me prit pak sidomos per jasht mitre mka thon 3 deri 6 muj me prit me u rregullu tubi ku e kam pas shtatzanin se mu mbrenda 5 mujve mka ndodhi edhe aborti edhe shtatzania jasht mitre dmth mas 3 muje qe kom abortu kom mbet jasht mitre mandej mu dasht mu bo operim sa po kom qef po kom edhe frik Zoti na dhuroft tgjithave fmij te hajrit
Vali Shaqo (2 muaj më parë)
Rumesja une mendoj qe nuk duhet te pauzosh kaq shume , ka raste kur kane pauzuar nga 1 vit dhe me vone nuk ngelen dot, ka raste qe ngelen dhe direkt. Per mendimin tim mos e ler aq gjat. Ti mund ta vazhdosh kursin, tenton dhe per shtatzani dhe nuk e ke dhe mendjen aty gjithe kohes. Kjo pjes nuk ka lidhje me moshen e burrit por me ne si femra. Mosha ska lidhje se ti nuk eshte se nuk nglesh se ai do ishte problem. Mjekja sa te ka then te pauzosh?
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
vjollca po jom kon te mjeku mbas 1 muji qe e kom pas shtatzanin jasht mitre mandej edhe qetash frik e pata mkan thon qe elhamdulilah mir jom po thash tek qe pauzoj kaq shum mos po kom problem ma von , E B faleminderit shumm edashur se mlehtsove shummm :* , Natyra faleminderit zemer shumm kur po nij qeshtu rast qe kan pas abort tani kan fmij pom jep shpres Zoti ti rujt fmit ty e krejtve qa keni komentu inshaAllah edhe un sa ma frik mbes shtatzan
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Rumejsa mos u merzit e dashur.Qdo gje vjen me kohe.Pusho keto dit pasi ke pasur aborte.Dhe un kam pasur 3 aborte.Pasi abortova femijen e pare thojsha qe sdo mun te kem me kurr femije(pse kjo bindje eshte tek te gjitja grat ndoshta na mungojn keshillat dhe fjala e mire e mjekut),pastja kam djalin vajzen dhe dy aborte tjera tani prap kam nje vajz dhe do zoti te na gezon prap.Asnjer mos u shqeteso bile thuaj mua me duhet pakez pushim(pasi ke pasur shtatzani jasht mitres),mendoj qe te duhet koh me teper e dashur.Fillo me mesu gjuhen.Dhe pas disa muajve fillon me shtatzani.Bile do jesh me e fort dhe me epregaditur.Sepse kshtu si je tani te ndjek aj emocion mos pp abortoj.Vitet nuk ikin aq leht.Dikur mund ti kapesh fort.(kjo si per hajgare)Suksese
E B (2 muaj më parë)
Rumejsa burri jem i ka pas 31 kur jam martu une vec 20 e si thote dhe vjollca hale po thote e don nji vlla per cunin qe i ka 40 vjec sot,oj moter burri i shnosh ben fmi deri 60 vjec mos e mba mendjen aty
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Jam dukr shenuar disa her te njejtin koment nuk mr pranohet sdi perse?
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
Rumejsa ti masi jeton ngjermani a ke fol me dr.mas shtatzanis jasht mitre?un tpata tregu per 1qike we ajo sot I ka femije 3 po me ivf, mos u streso veq kontrollohu edhe mos e maj menen te mosha,se burri jem te 40-tat eshte e menon me pa's femije hala edhe pse 2i kena hahahaha kshtu qe nuk o von zemer, u befte ma e Mira per ty ishalla
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
miamar jo shyqyr Zotit e re jom po burrin e kom gati 30 vjet e mandej po shkojn ment gjithkun a po mbes a jo po prap qysh te ka shkru Zoti aj e din qa o ma hajr per neve , Umara un kisha tentu edhe tash se 6 muj i ka mbas shtatzanis jasht mitre , po masi qeky kurs qe u regjistrova po shkon pak ma gat e mu pom doket shum pa tentu mandej po vin ato frikat
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
kurr sduhet me mendu negativ , gjeth duhet me pas mendime pozitive, me qen optimiste , kshtu po të kuptoj se edhe un shtatzanin e par kam pas abort gati 12 jav i kum pas , qatëher qaq sjam mërzit po kur ja kam nis me tentu e smujsha me met qatëher pata nis me u mërzit e menojsha se ska me mbet mo hiq , po qat muj që e lash e qita pas menje let bahet çka tbahet çka të ësht e shkrune , qat muj mka ardh paprit e kam mbet shtatzan edhe e linda ni vajz tash mi ka bo 2 vjet, e masi mi bani qika 1 vjet thash tprovoj apet se mos ndoshta nuk mbes kollaj e tani po vanohet shtatzania e nashta edhe hiq smbes po që se kisha mendjen qaq mas 4 muje mbeta e tash jam tu prit me lind, rumejsa e dashur hiq si dihet kurr çka na e ka caktu i madhi Zot , çka menojna na negativ veq veten e dëmtojm, shpreso për të mirëë se e mira do vijënjë ditë ,masi e ki kanalin plus tjetrin mir mbesish apet e in shaaAll'ah e qon dej nfund.
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Perderisa ke mbetur shtatezen do mbetesh serish,ja e fundit fare me ivf i fut 2 kolopuca njeheresh.Ti qenke e re o goc e paske jeten para une thashe pale i ke kalu 30-tat qe po trembesh kaq shume .
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Miamar jom e re un hale 22 vjet i kom bo , po un mbasi pata abort mandej shtatzani jasht mitre kjo e fundit mka lon diqysh si me pasoj (dmth me tut) mandej ka hi kjo frika a po muj me mbet prap a jo dmth friken e kam per te ardhmen
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Une kete frike qe ke ti e kam pasur gjithe jetes pastaj keto vitet e fundit i thashe vetes "si ta kete shkruar zoti u befte".Ti ke frike moshen?sa vjec je?tani shumica e femrave ne moshe te madhe lindin.Sa per kursin filloje dhe fokusohu aty por deren te mires lerja hapur,pra tento dhe gjate kesaj periudhe angazhimi se mesiguri do jete me e lehte per nje shtatezani sepse do e kesh fokusin tek kursi dhe jo obobo si tani...
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
E b allahu te rujt ty dhe fmijt tu , se ni fjal e mir ta qetson shpirtin inshallah ket muj gzohna un e krejt qa jan ne pritje
E B (2 muaj më parë)
1 vit kam pauzu un pas aborti,ne heren e pare pas nji viti ngela shtatzan e mbaj mend daten ca date kam tentu e vajza mka lind fiks ne at dat mas 9 mujve,prandaj mos u frikso beso fort edhe e mira do tvij kur se pret
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
E B edhe mu pom thon kur ke mbet dy her mbet apet po ju qe keni pas aborte mkuptoni shum mir qysh o ajo ndjenja , M N po edhe un po thon qeshtu kur tja filloj kursit mkap stresi i kursit e nashta e heki mendjen pak se po tutna nese pauzoj kaq shum mos po kam probleme tardhmen me mbet
M N (2 muaj më parë)
Filloja kursit rumejsa se nashta nese miresh me diqka t largohet edhe stresi e kalon kohen me diqka e angazhon edhe veten e tani qysh ta ken caktu Allahu qather ndodh edhe shtatzania e te bekon Zoti me fmij. Se ma zi me mendu qysh mja bo e tek 100 mendime ma zi veq stres, edhe nese mbet shtatzane deri t lindsh 9 muj i bjen gati 1 vjet mundesh me msu .
E B (2 muaj më parë)
Bej kursin ,mso gjuhen po mujte dhe patenten dhe pastaj gati per shtatzani se per dyjat ke nevoj,kur kam abortu shtatzanine e pare un para 9 viteve i kisha 12 javshe ,ju ndal zemra bebit,kajsha dit nat,kisha frik mos jesja pa fmi se motja jem i kish 10 vite martese e skish,vjehrra jeme ma bojke mos moj bij mos qaj se kur ke ngel nje here ngel prap ,hall esht kur nuk ngel ,prandaj dhe ti mos u streso hiqi gajlrn gjuhes e i vjen qark shpise e fmise plus heq mendjen ca koh nga shtatzania se aty kur se pret te gxon i madhi zot i kofshim fale
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Julia shtatzanin jasht mitre kur e ke pas mbas sa kohe ke tentu , edhe tubin a e ki te hjekun apo trujtun , se un tubin e majt ku u kon shtatzania e kom tkepne dmth ma kan rujt
Julia Julia (2 muaj më parë)
E dashur mos e mbaj mendjen atje zoti eshte i madh inshalla h te bekon sa me shpejt ..dhe un kam kaluar 2 aborte 1 jasht mitre dhe 1 tj por fal te madhit zot tani kam 1 vajz 11 muajshe si drita elhamdulila h i madhi zot ..inshallah dhe ti me lajme te mira sa me shpejt zemer
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
E B InshaAllah shum stresuse kaniher kjo pun veq e kom kursin se ktu me termine po duhet krejt vet me shku burri gjith permas spo mun mem ardh se edhe ky punt e veta e mas keqti mos me dit me u merr vesh me mjek as spi kupton as spo din me ju spjegu sen , e per qata thash tja nisi kursit bile kur tmbjen dikun vet me dit me fol jo me mbet si dud knej mka kap pak stres i ksaj pune me mbet shtatzan Zoti e boft qysh o ma hajr
E B (2 muaj më parë)
Oj motra jem,mos e streso veten,nuk ndodh asgje pa urdher te Allahut,meri gjerat si te vin ,mis e streso vehten,motra jeme beri nji vajz mas 10 viteve tentim ,tani e ka ciken 8 vjec ka 5 vjet qe tenton e nuk po jet ,krejt nrregull i ka,hic se vret menjen kur tvij ka me ardh pa leje tmadhit zot nuk bahet asgje,inshallah sa me shpejt te uroj nje shtatzani te re
Rumejsa Gashi (2 muaj më parë)
Lina pot kuptoj amo osht shum zor e tut veq ato qa kan kalu nksi situate si une mkuptojn mas mirti se shum stres Allahu na gzoft krejt neve qa skem e kto qa kan Allahu jav rujt fmit
Lina Gashhi (2 muaj më parë)
Hajt moter se.Tybe kur ta.Ka.Shkru.I.Madhi allah te gzon mo's i shti vetit stres e.Nervoz.Se. Osht problem me met qashtu kom ni eh zdi hajr ishalla te gzon zoti eh ishalla edhe kryn kursin e gjermanis. E bohet mir veq.Mebeshtetju allahut edhe largo stresin e merzin

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?