Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si e menaxhoni situaten e tille
Pershendetje te dashura, faleminderit qe gjithmone me gjindeni prane per qdo hall qe me sjell jeta. E dini qe jom punsu qe nje muaj ne nje pune shume te mire ne profesion timin, ajo qka me pengon dhe me shqetson eshte sjellja e kolegeve qe sjellen shumeee keq me mua, mezi presin nje detaj te vogel dhe me gjuhen e shkojn ankohen te shefi, as nuk me afrojn aspak si shoqe me shiqojn si rivale, ju pengon qe flas serbisht dhe anglisht dhe po mirrem vesh me palet, dmth po tentojn ne qdo menyre te gjejn diqka e te me nenqmojn, si te menaxhohet kjo situate te dashura me ndihmoni
N K (2 muaj më parë)
Amelia Kra (2 muaj më parë)
Te foli prej pervoje qe 7 vite kam hi ne kete pune  kam hi si shitese nuk  kam kerku kurre dhe une perfundova  fakultetin  nuk mu rrike te shpija  edhe thash  hajt  te punoj  diqka  deri te bohet diqka  si nga ana profesionale si nga ana familjare  . Ne fillim  kur hina ne pune  I madh I vogel  nuk  dojke mem pa aty une jam.person  qe kur du me bo nje pune  ja e boj  mire se se boj hiqq dhe  e jap  maksimum  e vetes , sa here jam shku shpi tu kajt  prej  kurthave prej fjaleve te kolegeve  sa here kam.than  jo nuk  shkoj maa ne pune  , po prap  hajt po shkoj bohet  mire  bohet mire.Edhe gjdo  sen qka ma.kan boo  kam.than  ne dore te Zotit  Zoti  sheh  te  gjitha  dhe ne fakt  I shehh. E sot me punen teme  ketu  ku jam e ku kam qene  jam ne udheheqje te nje pike  mbi  5000 m2  nga une dhe prej se jam ne krye te kesaj pune gjithemone  me extra  targete  jemi. Nje di te them  mos I ndegjo  mos ju jep  vemendje  atyre  njerzeve  kryje  punen  tane si din  tii  edhe sa munesh. E nese sheffi yt eshte.puntor edhe I don  puntort  e sheh  punen  kjo ka rendesi mu pa puna jote . Mos puno  ne grupe  po puno  individualisht  se grupi  I merr  krejt  poenat  e normal  puntori  I ri jet mas keqti  gjithemone. Me fal e zgjata pak po beso me ktheve  ne kohe  e krejt  pom  kujtohet  se si ka qene  ajo kohe
(2 muaj më parë)
NK shih punen tende hic gajle mos baj baje punen me nder e sinqeritet e ato qe te ngucin ka mi mar lumi
Lina Gashhi (2 muaj më parë)
Hajt loqk se qashtu edhe mu ma kan bo se jom kan puntorja ma e mira e gjith ma kishin inati po skishi. Qa mem bo se i injorojsha sit punon mir let ankohen shefi yt ka intres me majt ni puntore te mir respekt
Bora Bora (2 muaj më parë)
E dashur mesa kam degjuar kjo puna e xhelozis ne pun ekziston gjithandej njejt ,mjafton qe punen tende ta besh ne rregull dhe mos i jep arsye askujt qe nuk ta don te miren aty

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?