Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Urinimi i shpeshte 5+3jave
Nena pershendetje, jam 5+3 javeshe me trombofili,ende nuk e kam pa embrionin, dhe jam ne hall kam urinim te shpeshte por nuk kam djegesim vetem urinim i shpeshte ,lodhje, keputje, ethe shum ethe po narth shume. Doktori me tha ka mundesi je ftohur neser do e bej nje analize urine. A eshte normale sepse po kam frike mos kam infeksion se per ftofje ndoshta kalon me lehte por kam frike nga infeksionet. Po shperlahem me kamomil nonstop spo di qka me bo tjeter
Anaa Anaa (2 muaj më parë)
Bjondina Shala (1 muaj më parë)
Anna anna me vjen mire urime e shtatzani te mbare.
Anaa Anaa (1 muaj më parë)
Bjondina sot isha ne kontroll, elhamdulilah me ishte formuar embrioni edhe rrahjet e zemres ia degjova, per momentin mjeku me tha beba eshte duke u formuar mire ne baze te parametrave mjekesore. Tash ne dore te Zotit qysh shkon ma tutje, in shaa All-llah na ndihmon Zoti te gjithave
Bjondina Shala (1 muaj më parë)
Ana ana ckemi 3 na ti?
Anaa Anaa (1 muaj më parë)
Bjondina ende jam duke marre faxiparine 0.3 dhe aspirinen, neser e kam kontrollen per me pa a eshte zhvillu embrioni apo jo.
Bjondina Shala (1 muaj më parë)
Anna anna a ka nai 3 nga ty?
Bjondina Shala (2 muaj më parë)
Anna Anna une kam pasur 3 shtatzani pa embrion,kam bere analiza gjitha mire me kan dal edhe mu edhe burrit pervec trombofolis qe jam pozitiv ku edhe jam trajtuar.
Anaa Anaa (2 muaj më parë)
Bjondina kam edhe dhimbje shpine here pas here ndonjehere me shum e ndonjeher me pak. Sot sidomos tere diten kam dhimbje shpine prej mengjesit. Kontrollen e radhes e kom pas nje jave me pa a u formu embrioni apo jo. Ti Bjondina a ke provu mo per shtatzani ngase me sa di edhe ti ke pas shtatzani pa embrion sikur un. Uroj qe mos te perseritet me kurre
Bjondina Shala (2 muaj më parë)
Anaa Ana cfar simptoma tjera ke pervec utininit dhe ethev?dhe kur te tha mjeku qe mundesh me pa embrionin?
Anaa Anaa (2 muaj më parë)
Xhejlan faleminderit shum e dashur po mundohna por nga frika se mos po me ndodhë prapë shtatzani pa embrion e per kete shkak po stresohna. In shaa All-llah me largohet ky stres e me gezon Zoti. Neser i kam me i bo te gjitha analizat ta shoh si po me dalin
Xhejlann Idrizi (2 muaj më parë)
Anna e dashur stresi vetem keq te ben mir jo, n fillim lodhsia eshte diqka me se normalee qe na ndodh t gjithavee, t lutem qetsoje veten sa t mundesh per ti e bebin
Anaa Anaa (2 muaj më parë)
Faleminderit nana, se di po kom edhe shum ethe edhe plogështi tepër të madhe nuk e di a e kam si rezultat i ilaqeve apo i shtatzanisë por stresi ndoshta pe bon tveten edhe hala ma keq po ndihna masnej. Zoti na ndihmoftë të gjithave
Mira Nira (2 muaj më parë)
Përshëndetje ana , shum normale ësht urinimi shpesht nfillim , edhe un nfillim kam shku shum shpesh nbanjo, bile edhe tash gati 24 jav po i bëj e hala shkoj shpesh.
Inara Amara (2 muaj më parë)
Pershendetje, urime per shtatzanine. Urinimi i shpeshte kete kohe eshte shenje e shtatzanise nuk eshte asgje shqetesuese
Anaa Anaa (2 muaj më parë)
Per momentin nuk kam as sekrecione dhe breket i nderroj mbi 5 here ne dite. Me sdi as qfar te bej po shpresoj qe sesht infeksion urinar.
Xhejlann Idrizi (2 muaj më parë)
Prsh Ana, edhe un nfillim kam pas shum urinim t shpesht, por infeksion skam pas, dmtj te un ka qen normale prej shtatzanis

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?