Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

Intime

Pyetjet që çdo vajzë dëshiron t’ia bëjë gjinekologut dhe përgjigjet për secilën
22.06.2020 - Gjatë karantinës, shumë njerëz nuk e kanë pasur të mundur të kontaktojnë për këshilla...
Cilat janë pesë komplekset kryesore të femrave në seks?
24.03.2020 - Ndodh shpeshherë që femrat nuk arrijnë ta shijojnë seksin dhe të përjetojnë orgazmën...
Sa shpesh duhet të keni marrëdhënie në bazë të moshës? E zbulon studimi
22.01.2020 - Ndodh që të gjithë të pyesin herë pas here: sa shpesh duhet të bëjmë seks? Sipas...
Femrat e pësojnë më së shumti nëse ndalojnë të kenë marrëdhënje intime
31.05.2019 - Mesatarisht vlerësohet se një britanik mund të bëjë seks rreth 5,778 herë para se...
Mos e injoroni thatësinë në zonën intime
05.04.2019 - Në momentin që shkoni në tualet dhe vëreni diçka ndryshe nga herët e tjera duhet të...
Si të bëheni më e mira që ndonjëherë i ka pasur në shtrat
11.02.2019 - Annabelle Knight, prezantuese dhe eksperte e seksit dhe e lidhjeve ju jep këshilla si të...
Femrat e pësojnë më së shumti nëse ndalojnë së bëri seks
13.11.2018 - Mesatarisht vlerësohet se një britanik mund të bëjë seks rreth 5,778 herë para se...
2 janari, dita kur shumica e çifteve bëjnë seks me shpresën se do të mbesin shtatzënë
15.06.2018 - Dy janari është edhe zyrtarisht dita ku shumica e çifteve tentojnë të mbesin shtatzënë...
Periudha kur jeni të disponuar për marrëdhënie intime
02.05.2018 - Përmirësojeni jetën tuaj seksuale duke mësuar ngritjet dhe rëniet e epshit tuaj dhe...
Marredhenia seksuale relakson edhe deri një javë pas marrëdhënies
29.11.2017 - Shkencëtarët skocezë kanë konkluduar që personat të cilët kanë pasur seks penetrues...
Jeta pas martesës… dhe me fëmijë në mes!
17.11.2017 - A është jeta pas martesës dhe me fëmijë në mes ashtu sikurse e kishit imagjinuar?!...
Si t`i mbijetoni kohët e vështira në lidhje?
29.01.2016 - Pa marrë parasysh se sa ju doni njëri tjetrin rë gjitha qiftet kalojnë nëpër kohë...
Të brendshmet e kuqe për Vitin e Ri
27.12.2016 - Ashtu siç e do tradita, të brendshmet për Vitin e Ri janë të kuqe. Pra, duhet të visheni...
Gënjeshtrat që shkatërrojnë lidhjen
05.12.2016 - Të gjitha gënjeshtrat dëmtojnë rëndë lidhjen tuaj, por këto 3 gënjeshtra do ta shkatërrojnë...
Katër ushqime perfekte për shëndetin seksual femëror
01.11.2016 - Nëse doni që të keni një shëndet të mirë seksual, duhet të konsumoni disa ushqime...
Si ta krijoni një lidhje të shëndetshme
17.08.2016 - Këto janë 5 rregulla përmes të cilave ju duhet ta ndërtoni lidhjen në mënyrë që...
A ndikon dallimi i moshës në lidhje dhe si?
11.07.2016 - Për gjatësinë e lidhjes është me rëndësi që ngjashmëritë (në qëndrime, kuptim...
Pesë rregullat për të gjetur partnerin e duhur
17.05.2016 - Në SHBA, “The rules”, shpjegon rregullat si të gjesh partnerin e duhur. E...
Katër mënyra për ta përmirësuar lidhjen tonë kur bëhet e mërzitshme
20.04.2016 - Pavarësisht se një çift duhet shumë, jo rrallëherë ndodhë që lidhja të kthehet...
Eros dhe ushqim: ha siç bën dashuri
01.03.2016 - Duke vëzhguar marrëdhënien që një njeri ka me ushqimin, mund të kuptohet edhe raporti...
12 përparësitë e martesës në moshë të re!
12.01.2016 - Nëse e dashuron partnerin dhe ai të dashuron ty, të martoheni sa jeni të rinj bëhet...
Raporti shoqëror mes gruas dhe burrit
28.12.2015 - Bashkëshorti juaj duhet të jetë miku juaj më i afërt. Shoqëria me njëri-tjetrin është...
Çelësi i një marrëdhënieje të lumtur? Bëni seks vetëm një herë në javë
20.11.2015 - Ka shumë artikuj që thonë se çiftet që bëjnë më shumë seks janë më të lumturit,...
Fakte të panjohura për seksin
04.11.2015 - Më poshtë keni disa fakte të jashtëzakonshme shkencore për seksin   Selinoja...
6 sekrete të tërheqjes seksuale
08.10.2015 - Më poshtë keni 6 fakte të panjohura për tërheqjen seksuale:   Aroma juaj duhet...
Si ta mbani të freskët dashurinë
Pas disa vitesh së bashku, shumica e çifteve, humbin komunikimin dhe intimitetin. Kjo bën që ata...
Frika nga vetmia nuk është arsye për të qëndruar së bashku
Shumë njerëz janë të pakënaqur me lidhjen e tyre, grinden shpesh dhe janë të paplotësuar, por...
Problemet më të zakonshme të bashkëjetesës
Nëse ju po planifikoni të bashkëjetoni me të dashurin, mund të hasni në këto probleme:  Intimiteti  Më...
Doni të jeni të lumtur në jetën tuaj në çift?
Ndarja e përgjegjësive të kujdesit prindëror ndaj fëmijëve i bën çiftet më të lumtur dhe me...
3 fakte për seksin në vitet e 40-ta
A jeni ju dhe partneri juaj një jetë të mirë seksuale po ju brengoseni se pas viteve të 40 jeta...
Studimi, çiftet kryejnë më pak marrëdhënie seksuale
Çiftet gjithnjë e më tepër kanë më pak marrëdhënie seksuale. Një kërkim me mbi 6 mijë të...
A është marrëdhënia juaj abuzuese?
Ju jeni të abuzuar nëse marrëdhënia juaj përmban këto elemente:  Partneri juaj ju izolon...
Kur duhet të përdorni lubrifikant
09.06.2015 - Ndonjëherë raportet sukale mund të përcillen me dhimbje, gjendje kjo që me term mjekësore...
Ja çfarë mendojnë femrat para seksit
02.06.2015 - Mendja e femrës është shumë e mprehtë për të menduar qindra gjëra në minutë. E...
Gjërat që gratë duhet t`i dinë për burrat
25.05.2015 - Këto janë disa gjëra për natyrën mashkullore që janë vështirë të kuptohen po gratë...
Shumë gra përjetojnë dhimbje gjatë seksit
18.05.2015 - Në një botë ideale, seksi do të ishte gjithmonë një përvojë e mrekullueshme, por,...
5 shenjat kryesore që tregojë që ai po ju tradhton, emocionalisht
24.04.2015 - Vetëm akti fizik nuk është tradhti edhe kur i dashuri apo bashkëshorti juaj ka ndjenja...
Karakteristikat e burrit të mirë
20.04.2015 - Dr.Phil, psikolog i njohur amerikan, ka listuar karakteristikat e burrit të mirë: Ai...
Katër zona erogjene për të cilat nuk keni ditur që ekzistojnë, ndërkaq ju krijojnë kulmin e kënaqësisë!
02.04.2015 - Shkencëtarët turq tërheqin vërejtjen që këto katër zona të thella vagjinale erogjene...
Pse meshkujt kanë frikë nga dashuria?
25.03.2015 - Ja disa arsye që i bëjnë ata të jenë gjithmonë më të tërhequr. Dashuria nuk ka...
Gratë dhe seksi
18.03.2015 - Këto janë disa nga faktet seksuale që secila grua përballet çdo ditë: Gratë mund...
Varësitë seksuale
10.03.2015 - Ja disa fakte rreth varësive seksuale: * Varësia seksuale është një gjendje ku i sëmuri...
5 rregullat themelore të një lidhjeje të shëndetshme
03.03.2015 - Lidhja juaj nuk kërkon vetëm punë në ruajtjen e pasion ajo gjithashtu ka nevojë për...
Sa shpesh duhet të përqafoni?
24.02.2015 - Ka në fakt një formulë për këtë të hartuar nga psikoterapistja, Virginia Satir: “Neve...

/komuniteti