Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Festa e Flamurit dhe ditëlindja e tretë e Amelisë, Albani dhe Miriami urojnë gjithmonë ndryshe

30.11.2018 - Janë të bekuar që nga dita që u erdhi në jetë vajza Ameli. S’mund të zgjidhte një ditë më të bukur se e sotmja dhe Albani me Miriamin s’mund të ishin më të lumtur se kaq. Dhe, si çdo vit, për 28 Nëntor, dinë t’i surprizojnë fansat e tyre edhe me foton më të ëmbël, dedikimin më të ndjerë për të bijën dhe bashkë me të, për të gjithë shqiptarët.

Në vitin e saj të parë, atëherë kur për plot 12 muaj portreti nuk i ishte shfaqur në rrjet, Ameli ua mbushi zemrat fansave të prindërve të saj me këtë foto, e cila nuk kishte limit pëlqimesh sapo u shfaq. Miriami dhe Albani, i uruan vogëlushes së tyre të parin vit bashkë me Festën e Flamurit.

I dyti vit s’mund të ishte gjithashtu i zakontë. Jo vetëm një festë e dedikuar dhe e kuruar me detaje nga Class Events për Amelinë, por edhe një dhuratë që kishte kohë që mendohej e punohej nga çifti i këngëtarëve. “Dhurata” erdhi si një dhuratë për të gjithë, u bë hiti i çdo familjeje dhe i çdo gëzimi ku gëlon lumturia e fëmijëve. Edhe këtë herë, Ameli u shfaq ndryshe, një vit më e rritur e më e ëmbël, por edhe me një surprizë tjetër. Kishte edhe ajo një dhuratë brenda “Dhuratës” – zërin e saj të parë në nota, me të cilin, mami dhe babi gëzuan fansat e tyre dhe të gjithë shqiptarët.

Ndërsa ky vit i tretë i vogëlushes së ëmbël vjen me një festë tjetër. E kuruar deri në detaje nga Class Events, ditëlindja e Amelisë, edhe këtë herë ka për kolonë zanore Festën e Flamurit dhe dekor, ngjyrat e tij. Kështu do të jetë gjithmonë. Ameli do të rritet duke festuar në një ditë fatlume e do të ndihet përherë krenare – për ditën kur lindi dhe për dy prindër që, çdo vit të saj do ta festojnë bashkë me flamurin.

Edhe sot, Albani dhe Miriami festojnë 3-vjetorin e Amelisë ndryshe. Kjo foto duke fikur qirinjtë, me ngjyrat kuqezi, i thotë të gjitha, madje shpreh edhe ndjesitë; krenare dhe të ëmbla. Si çdo vit, më 28 Nëntor.

Burimi: kidstime

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit
08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij...

Linda Halimi bëhet nënë
12.03.2019 - Këngëtarja Linda Halimi është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe i dashuri...

Milot Llalloshi bëhet baba i një vajze me një emër të bukur
26.02.2019 - Milot Llalloshi është bërë sërish baba. Miloti dhe Erxhina janë bërë sërish prindër. Vetë...

Shtatzënia e Diellzës drejt fundit, ja kur dhe si do të lindë modelja
25.02.2019 - Diellza Kolgeci, modelja prishtinase, është në pritje të ëmbël, lajm i cili u bë...

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës
11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit. Si...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

Vesa Luma e thotë troç: “Ja për çfarë zihem më shpesh me Big Basta-n”
30.01.2019 - Këngëtarja e mirënjohur Vesa Luma adhurohet nga publiku mbarë shqiptar për talentin...

U bë baba për herë të dytë, Lyrical Son publikon imazhin e ëmbël të vogëlushes
30.01.2019 - Reperi i njohur shqiptar, Lyrical Son, është bërë baba për herë të dytë. Vajza...

Jo një, as dy, Meghan mund të ketë tre beba tek barku
28.01.2019 - Meghan Markle shtatzënë me trinjakë? Kohëve të fundit shtatzënia e bashkëshortes...

Jo, s’po na bëjnë sytë! Angelina Jolie po shet së bashku me fëmijët në një tezgë në park
28.01.2019 - Mund të jetë shpallur x herë fituese e çmimit Oscar dhe mund të jetë një nga aktoret...

Albatrit baba për herë të dytë me binjakë, na zbulon foton dhe emrat e tyre
16.01.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Albatrit Muqiqi, ditën e sotme është gëzuar dyfish, sepse...

Në muajin e gjashtë, Almeda Abazi na tregon barkun e rrumbullakosur
14.01.2019 - Almeda Abazi zbuloi disa muaj më parë lajmin e bukur të pritjes së ëmbël. Megjithëse...

Psikologia e njohur shqiptare jep lajmin e bukur, po pret fëmijën e dytë
14.01.2019 - Psikologia Denata Toçe ka zbuluar se do të bëhet serish nënë. Përmes një postimi...

/komuniteti