Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Erisa Xhixho paska një shije të veçantë gjatë shtatzënisë, sekreti i që zbuloi lajmin

Ajo që i ndodhi Erisa Xhixhos në “C’est la vie” do të jetë një kujtim i bukur jo vetëm për të, por edhe për vajzën e saj që pritet 16.01.2018 - të lindë pas pak muajsh. Mënyra origjinale se si ajo e dha lajmin për publikun ishte e bukur dhe emocionuese dhe këtë, Erisa e ka thënë edhe publikisht. Për të do të jetë një kujtim i bukur që do ta shijojë së bashku me të bijën kur ajo të rritet.

Kur mori ftesën për të qenë pjesë e “C’est la vie”, Erisa sapo kishte mësuar edhe lajmin se do të bëhej nënë për herë të dytë, madje mjeku i këshilloi asaj që mund t’i këndojë fëmijës në bark (që më pas Erisa e konkretizoi publikisht këshillën e tij), kështu që ishte koha më e mirë që ajo të bëhej pjesë e këtij spektakli.

Por si e zbuluan në Klan lajmin që Erisa ishte në pritje të një fëmije të dytë? Nënkryetarja e LSI-së zbuloi mbrëmjen e sotme në “Post C’est la vie” se në Klan e zbuluan që në fillim se ajo ishte në pritje të ëmbël. Pas pyetjes së Marinës se si e mbajti të fshehur për disa javë, ajo tha se produksioni e dinte që në fillim: “Të gjithë e dinin këtu, më shihnin çdo ditë duke ngrënë ftua. S’ka mundësi gjithë ditën të hajë ftua një njeri, kuptohet që është shtatzënë”, – tha Erisa me të qeshur.

Ndërsa për publikun, javët e para të shtatzënisë ajo i mbuloi me fustanet me prerje të gjerë e bel të lartë, derisa më në fund, pas këngës, vendosi të përkëdhelë barkun e të tregojë se dikush po vjen…

“Lajmi doli shumë bukur. Unë u emocionova shumë dhe jam e lumtur që vajza ime nesër do të ketë një kujtim të bukur kur unë t’i them se kur kam qenë shtatzënë me të, kam kënduar”, – tha Erisa duke theksuar edhe një herë se ky spektakël e ndihmoi shumë emocionalisht për muajt e parë të pritjes së ëmbël, që nuk janë edhe aq të mirë për nënat shtatzënë.

Në fakt, kontribut gjatë këtyre javëve ka dhënë edhe Pandi Laço, i cili i sillte Erisës ftonj nga bahçja…4

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës
11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit. Si...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

Vesa Luma e thotë troç: “Ja për çfarë zihem më shpesh me Big Basta-n”
30.01.2019 - Këngëtarja e mirënjohur Vesa Luma adhurohet nga publiku mbarë shqiptar për talentin...

U bë baba për herë të dytë, Lyrical Son publikon imazhin e ëmbël të vogëlushes
30.01.2019 - Reperi i njohur shqiptar, Lyrical Son, është bërë baba për herë të dytë. Vajza...

Jo një, as dy, Meghan mund të ketë tre beba tek barku
28.01.2019 - Meghan Markle shtatzënë me trinjakë? Kohëve të fundit shtatzënia e bashkëshortes...

Jo, s’po na bëjnë sytë! Angelina Jolie po shet së bashku me fëmijët në një tezgë në park
28.01.2019 - Mund të jetë shpallur x herë fituese e çmimit Oscar dhe mund të jetë një nga aktoret...

Albatrit baba për herë të dytë me binjakë, na zbulon foton dhe emrat e tyre
16.01.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Albatrit Muqiqi, ditën e sotme është gëzuar dyfish, sepse...

Në muajin e gjashtë, Almeda Abazi na tregon barkun e rrumbullakosur
14.01.2019 - Almeda Abazi zbuloi disa muaj më parë lajmin e bukur të pritjes së ëmbël. Megjithëse...

Psikologia e njohur shqiptare jep lajmin e bukur, po pret fëmijën e dytë
14.01.2019 - Psikologia Denata Toçe ka zbuluar se do të bëhet serish nënë. Përmes një postimi...

Meghan nuk do të lindë në maternitetin ku Kate solli në jetë fëmijët e saj dhe ka një arsye të fortë
08.01.2019 - Princeshat e kurorës i kanë sjellë në jetë fëmijët e tyre në spitalin e luksit...

Plazh dhe dëborë, pushimet e Eminës dhe familjes së saj i kanë të gjitha
08.01.2019 - Emina Cunmulaj na ka mahnitur të gjithëve me postimet e saj të fundit. Ky fillimi viti...

Shyhrete Behluli jep lajmin e madh, do të bëhet prapë gjyshe
07.01.2019 - Këngëtarja e famshme shqiptare, ka enë kësaj here protagoniste e “50-të pyetjeve...

“E gjithë shtëpia vjen aromë ‘Ajke'", Xhensila na rrëfen të pathënat e mëmësisë
03.01.2019 - Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj u bë nënë për herë të parë në...

/komuniteti