Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës

11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit.

Si një nënë e përkushtuar, ajo na mban gjithmonë të informuar lidhur me rritjen e të bijave dhe shpeshherë përfiton për të na dhënë ndonjë këshillë nga eksperienca e saj. Mbrëmjen e kaluar, modelja ka treguar se ka disa ditë që qëndron zgjuar pasi vajza e saj e vogël nuk është ndjerë mirë. Fillimisht mjeku i kishte thënë që ishte një virus, por ajo e kishte ndjerë që kishte diçka më shumë.

“Ju betohem që sa herë ndjek instinktin rezulton që bëj shumë mirë. Mbrëmjen e kaluar po mendoja që nuk mund të jetë thjesht një virus. Vogëlushja ime, më në fund, po ndihet pak më mirë. Faleminderit vetes time që marr gjithmonë masat para kohe dhe e çova sërish te doktori sot. Doli që kishte infeksion në të dy veshët”, -ka shkruar Emina në Instastory.

Emina është bërë shumë emocionale teksa fliste në video dhe ka dhënë një mesazh për të gjitha nënat që të jenë të kujdesshme dhe të vëmendshme ndaj fëmijëve. Modeles i është kujtuar e ëma, të cilën e ka quajtur heroinë, pasi ka rritur gjashtë fëmijë.

Burimi: kidstime

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit
08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij...

Linda Halimi bëhet nënë
12.03.2019 - Këngëtarja Linda Halimi është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe i dashuri...

Milot Llalloshi bëhet baba i një vajze me një emër të bukur
26.02.2019 - Milot Llalloshi është bërë sërish baba. Miloti dhe Erxhina janë bërë sërish prindër. Vetë...

Shtatzënia e Diellzës drejt fundit, ja kur dhe si do të lindë modelja
25.02.2019 - Diellza Kolgeci, modelja prishtinase, është në pritje të ëmbël, lajm i cili u bë...

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

Vesa Luma e thotë troç: “Ja për çfarë zihem më shpesh me Big Basta-n”
30.01.2019 - Këngëtarja e mirënjohur Vesa Luma adhurohet nga publiku mbarë shqiptar për talentin...

U bë baba për herë të dytë, Lyrical Son publikon imazhin e ëmbël të vogëlushes
30.01.2019 - Reperi i njohur shqiptar, Lyrical Son, është bërë baba për herë të dytë. Vajza...

Jo një, as dy, Meghan mund të ketë tre beba tek barku
28.01.2019 - Meghan Markle shtatzënë me trinjakë? Kohëve të fundit shtatzënia e bashkëshortes...

Jo, s’po na bëjnë sytë! Angelina Jolie po shet së bashku me fëmijët në një tezgë në park
28.01.2019 - Mund të jetë shpallur x herë fituese e çmimit Oscar dhe mund të jetë një nga aktoret...

Albatrit baba për herë të dytë me binjakë, na zbulon foton dhe emrat e tyre
16.01.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Albatrit Muqiqi, ditën e sotme është gëzuar dyfish, sepse...

Në muajin e gjashtë, Almeda Abazi na tregon barkun e rrumbullakosur
14.01.2019 - Almeda Abazi zbuloi disa muaj më parë lajmin e bukur të pritjes së ëmbël. Megjithëse...

Psikologia e njohur shqiptare jep lajmin e bukur, po pret fëmijën e dytë
14.01.2019 - Psikologia Denata Toçe ka zbuluar se do të bëhet serish nënë. Përmes një postimi...

Meghan nuk do të lindë në maternitetin ku Kate solli në jetë fëmijët e saj dhe ka një arsye të fortë
08.01.2019 - Princeshat e kurorës i kanë sjellë në jetë fëmijët e tyre në spitalin e luksit...

/komuniteti