Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Më binjake sa kaq nuk mund të ishin, Estela dhe e motra të gjitha shtatzanintë njëkohësisht

23.01.2018- Ato janë lindur në të njëjtën orë, por edhe fëmijët i kanë lindur pranë e pranë.

Më binjake sesa kaq nuk mund të ishin.

Estela Ujka ka ngelur shtatzënë me fëmijën e tretë, tre muaj pas së motrës dhe për gjashtë muaj ato kanë qenë të dyja në pritje të ëmbël, mjaltë të ëmbël!

Një foto në muajin dhjetor e postuar nga fashionistja na zbulon shtatzëninë e njëkohshme të motrave.

Tashmë motra e Estelës e ka lindur djalin, ndërkohë që blogerja ka hyrë në muajin e shtatë të shtatzënisë. Ajo pret një vajzë, të tretën, që do e zbukurojë dhe më shumë familjen e tyre.

Por nuk është hera e parë. “Edhe shtatzëninë e mëparshme e kemi pasur në të njëjtën kohë. Atëherë unë isha tri javë përpara, ndërsa tani ishte motra tre muaj para meje”.

Binjake që lindin fëmijë që janë thuajse binjakë. Pasi kanë pasur për vite me radhë çdo gjë identike në jetë, të kishin dhe shtatzënitë, me siguri ka qenë befasuese!

Burimi: kidstime

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Rafiqe Tërnava bëhet nënë, ia lë një emër interesant djalit
21.05.2019 - Këshilltarja e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Rafiqe Tërnava është bërë nënë,...

Lind djali mbretëror
08.05.2019 - Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë djalin e saj të parë me Princ Harry. Princ Harry...

Shtatë muaj shtatzënë dhe në koncert, ja kur e pret lindjen Rona Nishliu
30.04.2019 - Teksa lançoi albumin e saj më të ri, këngëtarja Rona Nishliu dha në kopertinën e...

Diellza Kolgeci bëhet nënë
29.042.2019 - Ish-Missi Diellza Kolgeci është bërë nënë për herë të parë. Lindja ka ndodhur...

Gjira bëhet nënë!
29.04.2019 - Gjira Kajtazi është bërë nënë. Artistja solli në jetë fëmijën e saj të parë,...

Kroi është vetëm 1 vjeç, por gjuhën angleze ka filluar ta mësojë që tani me babi Albanin
Kroi Art është më i vogli në familjen Dudushi dhe sigurisht që gjithë vëmendja i dedikohet vetëm...

Almeda ngre shtanga në ditët e fundit të shtatzënisë dhe duhet parë për ta besuar
Ish-miss-i shqiptar Almeda Abazi është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe nga momenti në moment...

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit
08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij...

Linda Halimi bëhet nënë
12.03.2019 - Këngëtarja Linda Halimi është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe i dashuri...

Milot Llalloshi bëhet baba i një vajze me një emër të bukur
26.02.2019 - Milot Llalloshi është bërë sërish baba. Miloti dhe Erxhina janë bërë sërish prindër. Vetë...

Shtatzënia e Diellzës drejt fundit, ja kur dhe si do të lindë modelja
25.02.2019 - Diellza Kolgeci, modelja prishtinase, është në pritje të ëmbël, lajm i cili u bë...

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës
11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit. Si...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

/komuniteti