Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Aktorja kritikon daljen “perfekte” të Kate Middleton pas lindjes: “Mbaj mend të vjellat, gjakun, qepjet”

09.10.2018 - Keira Knightley nuk u magjeps aspak me daljen publike të Kate Middleton- it fill pas ardhjes në jetë të vogëlushes Charlotte. Në librin e ri të Scarlett Cutis- it “Feministet nuk veshin rozë”, aktorja shkruan një letër titulluar “Seksi i dobët”, ku krahasohet si dukej dhe si veproi Keira pas lindjes dhe si u shfaq dukesha, vajza e së cilës lindi një ditë pas vajzës së artistes.

“Shtatë orë më vonë ajo ishte jashtë spitalit e lyer dhe mbi taka. Bota kërkon të shohë. Fshihe dhimbjen tonë, trupin që dhemb, gjoksin që rrjedh, hormonet e tërbuara, duku e bukur, elegante, mos e shfaq çfarë ke hequr, Kate.”

Në mëngjes, pas lindjes së Charlotte- s, Kate dhe William do t’i prezantonin botës fëmijën e radhës. Dukesha mbante veshur një fustan me lule ngjyrë limoni, e lyer dhe me flokë të derdhura bukur mbi supe.

“Shtatë orë pas luftës tënde me jetën dhe vdekjen, shtatë orë pasi trupi yt çahet, gjakoset dhe ku thirrja për jetë del jashtë. Mos trego. Mos thuaj gjë. Qëndro aty me vajzën tënde dhe fotografohu nga një paketë me meshkuj fotografë.”

Në letër, Knightley tregon si shumë të afërm i erdhën në spital ndërkohë që ajo mbante veshur rrobat e spitalit dhe ende kishte rrjedhje gjaku. Aktorja rrëfeu se e vetmja gjë që i interesonte ishte fëmija, nuk e riste mendjen si dukej apo sa celulit po ekspozonte.

“Gjoksin e kam nxjerrë para të gjithëve por nuk më intereson. Jeta jote është jeta ime. Ti ke nevojë për mua. Le të shkojnë në djall të gjithë ata sy që shohin dhe fytyrat e turpëruara nga gjysmëlakuriqësia sime.”

Më tutje aktorja vijon duke thënë se gjatë kohë së qëndrimit në spital nuk fjeti në asnjë moment, pas 24 orëvee dërgoi foshnjën në shtëpi dhe aty bëri një dush.

“Këpucët e mia ngjisin nga lëngu i djeshëm i amoniakut. Kanë erë. Mbaj mend jashtëqitjen, të vjellat, gjakun dhe qepjet. Më kujtohet fushëbeteja ime. Fushëbeteja juaj dhe jeta që pulsonte. Mbijetesa. A jam unë seksi i dobët? A je ti?”

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit
08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij...

Linda Halimi bëhet nënë
12.03.2019 - Këngëtarja Linda Halimi është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe i dashuri...

Milot Llalloshi bëhet baba i një vajze me një emër të bukur
26.02.2019 - Milot Llalloshi është bërë sërish baba. Miloti dhe Erxhina janë bërë sërish prindër. Vetë...

Shtatzënia e Diellzës drejt fundit, ja kur dhe si do të lindë modelja
25.02.2019 - Diellza Kolgeci, modelja prishtinase, është në pritje të ëmbël, lajm i cili u bë...

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës
11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit. Si...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

Vesa Luma e thotë troç: “Ja për çfarë zihem më shpesh me Big Basta-n”
30.01.2019 - Këngëtarja e mirënjohur Vesa Luma adhurohet nga publiku mbarë shqiptar për talentin...

U bë baba për herë të dytë, Lyrical Son publikon imazhin e ëmbël të vogëlushes
30.01.2019 - Reperi i njohur shqiptar, Lyrical Son, është bërë baba për herë të dytë. Vajza...

Jo një, as dy, Meghan mund të ketë tre beba tek barku
28.01.2019 - Meghan Markle shtatzënë me trinjakë? Kohëve të fundit shtatzënia e bashkëshortes...

Jo, s’po na bëjnë sytë! Angelina Jolie po shet së bashku me fëmijët në një tezgë në park
28.01.2019 - Mund të jetë shpallur x herë fituese e çmimit Oscar dhe mund të jetë një nga aktoret...

Albatrit baba për herë të dytë me binjakë, na zbulon foton dhe emrat e tyre
16.01.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Albatrit Muqiqi, ditën e sotme është gëzuar dyfish, sepse...

Në muajin e gjashtë, Almeda Abazi na tregon barkun e rrumbullakosur
14.01.2019 - Almeda Abazi zbuloi disa muaj më parë lajmin e bukur të pritjes së ëmbël. Megjithëse...

Psikologia e njohur shqiptare jep lajmin e bukur, po pret fëmijën e dytë
14.01.2019 - Psikologia Denata Toçe ka zbuluar se do të bëhet serish nënë. Përmes një postimi...

/komuniteti