Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

U bë baba për herë të dytë, Lyrical Son publikon imazhin e ëmbël të vogëlushes

30.01.2019 - Reperi i njohur shqiptar, Lyrical Son, është bërë baba për herë të dytë.

Vajza e tij erdhi në jetë në datë 26 janar, por ai vendosi ta mbante të fshehtë këto ditë. Megjithatë sot ai vendosi të ndajë me të gjithë një fotografi të ëmbël të vogëlushes së sapolindur përkrah motrës së madhe. Bashkangjitur fotos ai ka falenderuar njerëzit më të afërt, ndër ta prindërit dhe bashkëshorten e tij.

“Falenderimi i takon Zotit së pari, për të gjitha këto të mira që jemi duke i parë dhe shijuar. Pastaj falenderoj prindërit e mi që më rritën, edukuan dhe sakrifikuan për mua. Faleminderit dhe Gresa Krasniqi që është duke bërë punën apo titullin më të mirë që mundet Zoti të të japë, nënë. Nuk mundem të harroj edhe të gjithë ju që më bëni të ndihem i veçantë ditë për ditë. Faleminderit për gjithë fjalët e urimet. Ju duam, familja Arifi”, – ka shkruar reperi. Lyrical Son konfirmoi lajmin për ‘Gazeta Express’ dhe zbuloi se vajzën e tij e kishte pagëzuar me emrin, Erika.

Burimi: gazetaexpress

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Ermali dhe Ariana bëhen prindër për herë të katërt
26.09.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Ariana Fejzullahu,...

Nëse fëmijët tuaj bëjnë naze me ushqimin, lexoni këshillën e vyer të Aulona Mustës!
02.09.2019 - Aulona Musta, është një ndër gazetaret e cila është më aktive në rrjetet sociale,...

Genta Cana bëhet nënë për herë të parë
08.08.2019 - Moderatorja e njohur në emisionin e sportit në Klan Kosova është bërë nënë për...

Elita Rudi më në formë se kurrë, 5 muaj pasi solli në jetë Zërin shkruan dy fjalë për trupin e saj
07.08.2019 - Elita Rudi ka publikuar pak minuta më parë dy foto ku në fokus është fiziku i saj dhe...

I shpëtoi jeta për një fije, qëllohet makina e këngëtares shtatzënë
07.08.2019 - Ditën e sotme, reperja Yung Mami i ka shpëtuar jetës për mrekulli pas një skene të...

Ariana zbulon barkun në muajin e pestë të shtatzënisë
27.06.2019 - Shtatzënia duket se ka reflektuar shumë në pamjen e saj Gruaja e këngëtarit të njohur,...

Sara dhe Ledioni sërish prindër
31.05.2019 - Trashëgimtarja e Top Medias Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço do të bëhen prindër...

Aktori kosovar i bën një shkrim emocionues vajzës për ditëlindjen e gjashtë
31.05.2019 - Vajza e aktorit Jeton Zogiani ka festuar ditëlindjen e gjashtë. E me rastin e kësaj...

Rafiqe Tërnava bëhet nënë, ia lë një emër interesant djalit
21.05.2019 - Këshilltarja e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Rafiqe Tërnava është bërë nënë,...

Lind djali mbretëror
08.05.2019 - Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë djalin e saj të parë me Princ Harry. Princ Harry...

Shtatë muaj shtatzënë dhe në koncert, ja kur e pret lindjen Rona Nishliu
30.04.2019 - Teksa lançoi albumin e saj më të ri, këngëtarja Rona Nishliu dha në kopertinën e...

Diellza Kolgeci bëhet nënë
29.042.2019 - Ish-Missi Diellza Kolgeci është bërë nënë për herë të parë. Lindja ka ndodhur...

Gjira bëhet nënë!
29.04.2019 - Gjira Kajtazi është bërë nënë. Artistja solli në jetë fëmijën e saj të parë,...

Kroi është vetëm 1 vjeç, por gjuhën angleze ka filluar ta mësojë që tani me babi Albanin
Kroi Art është më i vogli në familjen Dudushi dhe sigurisht që gjithë vëmendja i dedikohet vetëm...

Almeda ngre shtanga në ditët e fundit të shtatzënisë dhe duhet parë për ta besuar
Ish-miss-i shqiptar Almeda Abazi është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe nga momenti në moment...

/komuniteti