Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Sjellja e Kate Middleton me fëmijët, çfarë tregon gjuha e trupit të saj?

03.12.2018 - Duke parë jetën e Kate Middleton kaq të pasqyruar në media, na duket sikur e njohim mirë atë dhe fëmijët e saj. Mirëpo, ne i shohim ata në mënyrë sipërfaqësore. Patti Wood, një eksperte e gjuhës së trupit ka analizuar gjestet e Kate kur është me fëmijët e saj, George, Charlotte dhe Louis.

“Sa herë shohim Kate me fëmijët e saj, duket që ata janë prioriteti i saj”,-ka treguar Patti.

Sytë e saj janë gjithmonë tek fëmijët dhe Kate edhe pse ka kamera dhe fotografë përballë, vetëm fëmijëve ju kushton vëmendje. Për të në çdo moment kanë rëndësi të vegjlit e saj, pavarësisht rrethanave në të cilat ndodhet Dukesha.

Kate gjithashtu nuk e lejon që vendi ku ndodhet të ndikojë në mënyrën se si ajo sillet me fëmijët. Kate është gjithmonë një mami argëtuese dhe nuk privohet të bëjë buzëqeshje të mëdha për të treguar gëzimin spontan që i sjellin fëmijët. Nëse e keni vënë re, ajo shpesh përkulet në nivelin e tyre.

Këto janë momente të sinqerta të saj. Ka edhe nga ato raste kur Kate shikon më vëmendje nëse fëmijët janë të lodhur apo të mërzitur.

“Ajo është gjatë gjithë kohës në kontroll për t’u siguruar që ata janë në rregull”,-është shprehur Blanca Cobb një tjetër eksperte e gjuhës së trupit.

Juve këto sjellje mund t’ju duken të zakonshme, por Woods thekson se në sytë e publikut janë vërtet surprizuese sepse ajo është Dukeshë dhe duhet të jetë e kujdesshme me mënyrën se si sillet. Mirëpo, kur vjen puna tek fëmijët, Kate mesa duket do të tregojë se ata janë fokusi i saj. Ajo asnjëherë nuk ecën përpara tyre, gjithmonë i ka në kontroll para syve. Ky është i trajtim i barabartë që ajo ju bën fëmijëve dhe bashkëshortit.

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit
08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij...

Linda Halimi bëhet nënë
12.03.2019 - Këngëtarja Linda Halimi është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe i dashuri...

Milot Llalloshi bëhet baba i një vajze me një emër të bukur
26.02.2019 - Milot Llalloshi është bërë sërish baba. Miloti dhe Erxhina janë bërë sërish prindër. Vetë...

Shtatzënia e Diellzës drejt fundit, ja kur dhe si do të lindë modelja
25.02.2019 - Diellza Kolgeci, modelja prishtinase, është në pritje të ëmbël, lajm i cili u bë...

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës
11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit. Si...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

Vesa Luma e thotë troç: “Ja për çfarë zihem më shpesh me Big Basta-n”
30.01.2019 - Këngëtarja e mirënjohur Vesa Luma adhurohet nga publiku mbarë shqiptar për talentin...

U bë baba për herë të dytë, Lyrical Son publikon imazhin e ëmbël të vogëlushes
30.01.2019 - Reperi i njohur shqiptar, Lyrical Son, është bërë baba për herë të dytë. Vajza...

Jo një, as dy, Meghan mund të ketë tre beba tek barku
28.01.2019 - Meghan Markle shtatzënë me trinjakë? Kohëve të fundit shtatzënia e bashkëshortes...

Jo, s’po na bëjnë sytë! Angelina Jolie po shet së bashku me fëmijët në një tezgë në park
28.01.2019 - Mund të jetë shpallur x herë fituese e çmimit Oscar dhe mund të jetë një nga aktoret...

Albatrit baba për herë të dytë me binjakë, na zbulon foton dhe emrat e tyre
16.01.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Albatrit Muqiqi, ditën e sotme është gëzuar dyfish, sepse...

Në muajin e gjashtë, Almeda Abazi na tregon barkun e rrumbullakosur
14.01.2019 - Almeda Abazi zbuloi disa muaj më parë lajmin e bukur të pritjes së ëmbël. Megjithëse...

Psikologia e njohur shqiptare jep lajmin e bukur, po pret fëmijën e dytë
14.01.2019 - Psikologia Denata Toçe ka zbuluar se do të bëhet serish nënë. Përmes një postimi...

/komuniteti