Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Në pritje të fëmijës së tretë, Diola Dosti Baftiu tregon gjininë

29.01.2018 - Nutricionistja e njohur Diola Dosti Baftiu ka folur në emisionin “Rreze Dielli” në Report TV, për fëmijën e tretë dhe familjen e saj.

Ajo dhe bashkëshorti Dardani, janë ende kuriozë për gjininë e fëmijës pasi ekoja gjinekologjike nuk ka mundur ta tregojë qartë nëse bëhet fjalë për një djalë apo vajzë.

“Ka një pozicion aq të paqartë, herë i del një gjë, e herë jo”-ka thënë me shaka nutricionistja e pyetur nga drejtuesit e emisionit për gjininë e fëmijës. Diola Dosti Baftiu është tashmë në muajin e gjashtë të shtatzënisë, në pritje të fëmijës së tretë ndërsa ka 2 vajza.

Gjatë emisionit ajo foli edhe për raportin me Dardanin i cili e mbështet shumë në përpjekjet e saj për të zhvilluar karrierën profesionale por pa lënë mënjanë detyrimet si nënë dhe bashkëshorte.

“Kam 1 burrë fantastik. Dardani është gjinekolog, dhe ne jemi njohur që 19 vjeç kur ishim studentë. Flokët ia kam hedhur unë në tokë , sepse Dardani ka qenë 1 kaçurrels i paparë”.

Burimi: gazetaexpress

 

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj
14.10.2019 - Këngëtarja Miranda Hashani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar....

Ermali dhe Ariana bëhen prindër për herë të katërt
26.09.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Ariana Fejzullahu,...

Nëse fëmijët tuaj bëjnë naze me ushqimin, lexoni këshillën e vyer të Aulona Mustës!
02.09.2019 - Aulona Musta, është një ndër gazetaret e cila është më aktive në rrjetet sociale,...

Genta Cana bëhet nënë për herë të parë
08.08.2019 - Moderatorja e njohur në emisionin e sportit në Klan Kosova është bërë nënë për...

Elita Rudi më në formë se kurrë, 5 muaj pasi solli në jetë Zërin shkruan dy fjalë për trupin e saj
07.08.2019 - Elita Rudi ka publikuar pak minuta më parë dy foto ku në fokus është fiziku i saj dhe...

I shpëtoi jeta për një fije, qëllohet makina e këngëtares shtatzënë
07.08.2019 - Ditën e sotme, reperja Yung Mami i ka shpëtuar jetës për mrekulli pas një skene të...

Ariana zbulon barkun në muajin e pestë të shtatzënisë
27.06.2019 - Shtatzënia duket se ka reflektuar shumë në pamjen e saj Gruaja e këngëtarit të njohur,...

Sara dhe Ledioni sërish prindër
31.05.2019 - Trashëgimtarja e Top Medias Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço do të bëhen prindër...

Aktori kosovar i bën një shkrim emocionues vajzës për ditëlindjen e gjashtë
31.05.2019 - Vajza e aktorit Jeton Zogiani ka festuar ditëlindjen e gjashtë. E me rastin e kësaj...

Rafiqe Tërnava bëhet nënë, ia lë një emër interesant djalit
21.05.2019 - Këshilltarja e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Rafiqe Tërnava është bërë nënë,...

Lind djali mbretëror
08.05.2019 - Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë djalin e saj të parë me Princ Harry. Princ Harry...

Shtatë muaj shtatzënë dhe në koncert, ja kur e pret lindjen Rona Nishliu
30.04.2019 - Teksa lançoi albumin e saj më të ri, këngëtarja Rona Nishliu dha në kopertinën e...

Diellza Kolgeci bëhet nënë
29.042.2019 - Ish-Missi Diellza Kolgeci është bërë nënë për herë të parë. Lindja ka ndodhur...

Gjira bëhet nënë!
29.04.2019 - Gjira Kajtazi është bërë nënë. Artistja solli në jetë fëmijën e saj të parë,...

Kroi është vetëm 1 vjeç, por gjuhën angleze ka filluar ta mësojë që tani me babi Albanin
Kroi Art është më i vogli në familjen Dudushi dhe sigurisht që gjithë vëmendja i dedikohet vetëm...

/komuniteti