Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

George tani shkon në shkollë me mamin dhe bebin

10.11.2017 - Dukesha e Cambridge-it i ka kaluar problemet e mëngjesit që shkakton shtatzënia.

Ajo u pa ditën e djeshme të ndiqte një tjetër aktivitet zyrtar. Të mërkurën, Catherine ndoqi hapjen e forumit të Shkollës së Liderve, të drejtuar nga fondacioni bamirës Place2Be. Një mbrëmje më parë, ajo ishte e pranishme në një gala të organizuar nga Pallati i Kennsigton-it, për Qendrën Anna Freud. Gjatë kësaj ngjarjeje, dukesha mbajti një fjalim dhe zbuloi që pas periudhës së vështirë të shtatzënisë, tani ajo mundet ta çojë princin George në shkollë.

Catherine nuk mundi të ishte e pranishme në ditën e parë të shkollës së George sepse nuk ndihej mirë, për shkak të shtatzënisë së tretë, por ky hap i madh në jetën e të birit, nuk ka qenë një kalim i lehtë për Kate, e cila pranoi që thjesht iu desh të mësohej me të. “Si mama, më duhet të mësohesha ta lija djalin në portat e shkollës, e kam të qartë që është një komunitet i tërë që ndihmon në rritjen e fëmijëve. Shoqërues, mësues, staf mbështetës apo prindër, ne të gjithë jemi të përfshirë bashkë në këtë.”

Gjatë fjalimit, dukesha gjithashtu tregoi sesa e apasionuar ishte për të sjellë një ndryshim në jetën e fëmijëve. “Duke bashkëpunuar me specialistë si ju, ne po kërkojmë të sigurojmë akses informacioni dhe mjetesh praktike për të mbështetur mësuesit, prindërit dhe fëmijët që të flasin lehtësisht për shëndetin e tyre mendor. Ne të gjithë jemi këtu sepse ndajmë bindjen që çdo fëmijë meriton shansin për të përmbushur potencialin që ka.” Dukesha tani iu është kthyer detyrave të saj mbretërore pas gjendjes jo të mirë shëndetësore dhe do të vazhdojë të jetë e pranishme në shërbimin e së dielës të Kujtesës.

Burimi: kidstime

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Rafiqe Tërnava bëhet nënë, ia lë një emër interesant djalit
21.05.2019 - Këshilltarja e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Rafiqe Tërnava është bërë nënë,...

Lind djali mbretëror
08.05.2019 - Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë djalin e saj të parë me Princ Harry. Princ Harry...

Shtatë muaj shtatzënë dhe në koncert, ja kur e pret lindjen Rona Nishliu
30.04.2019 - Teksa lançoi albumin e saj më të ri, këngëtarja Rona Nishliu dha në kopertinën e...

Diellza Kolgeci bëhet nënë
29.042.2019 - Ish-Missi Diellza Kolgeci është bërë nënë për herë të parë. Lindja ka ndodhur...

Gjira bëhet nënë!
29.04.2019 - Gjira Kajtazi është bërë nënë. Artistja solli në jetë fëmijën e saj të parë,...

Kroi është vetëm 1 vjeç, por gjuhën angleze ka filluar ta mësojë që tani me babi Albanin
Kroi Art është më i vogli në familjen Dudushi dhe sigurisht që gjithë vëmendja i dedikohet vetëm...

Almeda ngre shtanga në ditët e fundit të shtatzënisë dhe duhet parë për ta besuar
Ish-miss-i shqiptar Almeda Abazi është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe nga momenti në moment...

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit
08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij...

Linda Halimi bëhet nënë
12.03.2019 - Këngëtarja Linda Halimi është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe i dashuri...

Milot Llalloshi bëhet baba i një vajze me një emër të bukur
26.02.2019 - Milot Llalloshi është bërë sërish baba. Miloti dhe Erxhina janë bërë sërish prindër. Vetë...

Shtatzënia e Diellzës drejt fundit, ja kur dhe si do të lindë modelja
25.02.2019 - Diellza Kolgeci, modelja prishtinase, është në pritje të ëmbël, lajm i cili u bë...

Në muajt e fundit të shtatzënisë, fansat zbulojnë gjininë e bebes së Elitës
19.02.2019 - Elita Rudi është në muajt e fundit të shtatzënisë, por ende nuk ka dhënë asnjë...

Pret të bëhet nënë për herë të katërt, Kim Kardashian flet për ndjesitë e saj
11.02.2019 - Gjatë muajit janar Kim Kardashian pranoi publikisht se do të bëhej nënë për herë...

Instinkti i nënës e ndihmoi Eminën të kuptonte çfarë s`shkonte me shëndetin e së bijës
11.02.2019 - Emina Çunmulaj është shumë aktive në Instagram dhe ndan çdo gjë me ndjekësit. Si...

Nuk ka punësuar kurrë një dado! Rudina Magjistari tregon se kush kujdeset për të bijën
06.02.2019 - Pavarësisht se është një personazh i njohur për publikun, nuk dëshiron që të tregojë...

/komuniteti