Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP Intervista - Meti ALSHIQI

Liora i ka dhënë edhe më shumë kuptim jetës

Foto: Veton Osmani

Meti Alshiqi ka marrë pjesë në “Big Brother Albania 5”. Ka qenë një ndër konkurrentet më të pëlqyer të atij edicioni. Për vite të tëra ai ka punuar në televizion, si gazetar, kurse tani është duke punuar në një projekt që së shpejti do ta bëjë publik. Në intervistën dhënë për bebaime.com Meti Alshiqi flet për familjen, vajzën dhe bashkëshorten e tij.

 

Bebaime.com: Meti ju sapo jeni bërë baba. Bashkëshortja juaj ka sjellë ditë më parë në jetë një vajzë të shëndetshëm që e keni pagëzuar me emrin Liora. Si është ndjenja e të qenit baba?

Meti Alshiqi: Të qenurit baba është diçka shumë e madhe që ta fal dhe ta dhuron vetëm Zoti . Mendoj që është ndjenja më e mirë që e kam përjetuar deri tani gjatë jetës sime.

 

Bebaime.com: Tash që kanë kaluar disa ditë si është Liora?

Meti Alshiqi: Liora është shumë mirë po rritet, po ushqehet shumë mirë. Ka pasur kontrolle dhe gjithçka është duke shkuar shumë mirë.

 

 

Bebaime.com: Sa ka ndryshuar jeta juaj dhe e bashkëshortes tuaj që nga ardhja në jetë e Liorës?

Meti Alshiqi: Unë dhe bashkëshortja ime kemi një lidhje shumë të fort, ndërsa me lindjen e Liorës, veçse është forcuar edhe më shumë. Jeta normalisht që ndryshon prej vetë faktit se ke fëmijë. Tash duhet të mendoj për ti dhuruar çdo gjë që duhet ta ketë një fëmijë, për atë kam edhe forcë më të madhe dhe vullnet të jetoj që fëmija jonë të ketë jetë shumë të lumtur.

 

 

Bebaime.com: Si prind cilët kanë qenë fjalët e para kur e keni parë vajzën?

Meti Alshiqi: Fjalët e para e di që i kam pasur falënderim ndaj Zotit që më solli një engjull në këtë botë. Natyrisht se kam pasur shumë emicione dhe gëzim.

 

 

Bebaime.com: Tash që jeni prind i ri jeni mësuar me jetën e re, dinamikën e saj, të rrish pa gjumë natën etj?

Meti Alshiqi: Jam mësuar dhe e jetoj një jetë dinamike. Ardhja në jetë e Liorës ka ndryshuar jetën tonë. Janë ditët e para dhe natyrshëm se na lenë pa gjumë, sepse fle e zgjohet pa orar, por faleminderit gruas time që ajo po ka më shumë forcë për të ndenjur pa gjumë.

 

 

Bebaine.com: Të flasim pak për profesionin. Jeni duke punuar në RTV 21 si janë duke u shkuar punët?

Meti Alshiqi: Që disa ditë e kam ndërprerë kontratën me RTV21. Jam duke punuar që së shpejti të vijë me një projekt të ri.

 

Bebaime.com: Meti ka qenë ndër më seriozet e “Big Brother”, dhe nuk jeni përfolur për skandale pas daljes nga ky reality shou. Si keni arritur ta ruani privatësinë?

Meti Alshiqi: Sa i përket “Big brother”, do të thosha se çdo konkurrent hyn për të marrë diçka prej atij reality shou. Unë besoj që kam marr dashuri nga publiku për ato që unë kam dhënë aty dhe më pas kam vazhduar karrierën time në TV. Privatësia është pika ime shume e dobët, asnjëherë nuk kam lejuar askush të futet në jetën time private dhe gjithmonë e kam ruajtur privatësinë.

 

Intervistoi: Teuta SINANAJ

/komuniteti

/Intervista të tjera

Princi dhe princesha postojnë foton e parë të bebes Geraldinë nga pushimet
17.08.2021 - Princ Leka së bashku me Elian dhe vajzën e tyre të vogël, Geraldinën po i kalojnë...
Nënat duhet të bëjnë më shumë për fëmijët e tyre!
Këngëtarja Elida Kryeziu pas një kohe të gjatë sivjet i është rikthyer muzikës në festivalin...
Suada Sherifi rrëfen jetën si nënë
Një mama me kohë të plotë, por edhe një grua e suksesshme në biznes, që e di çfarë është kujdesi...
Ardhja në jetë e Denisit ndryshoi gjithçka në shtëpinë tonë
Gjylshahe Beqiraj-Ibrahimi është gazetare në RTV 21, të cilin profesion e ka ushtruar për pesë...
Kjo është familja e Burim Ramadanit
Burim Ramadani është emër i njohur dhe publik në Kosovë. Ai deri vonë ka qenë i angazhuar në...
Aty ku ka dashuri, aty është shtëpia dhe zemra ime
Diola Dosti-Baftiu është nutriciste shumë e njohur. E lindur në Tiranë, por e martuar në Prishtinë...
Nënë, është epiteti më i lartë që mund të gëzojë një femër!
Edona Podvorica është moderatore dhe gazetare në televizionin kombëtar RTV 21. Ajo në këtë televizon...
Të bërit nënë më ka bërë më të fortë
Kaltrina Mikushnica Merovci-n e njihni të gjithë. Sa herë e hapni programin e mëngjesit në T7 do...
Unë ju solla në jetë po në të vërtetë ju më dhatë jetë mua
Vjollca Islami Hajrullahu me profesion është psikologe, në kuadër të organizatës gjermane forumZFD...
Anika është vetë jeta ime
Paulina Nushi Muhaxhiri është gazetare në emisionin “Jeta në Kosovë” dhe KALLXO.com....
Nuk ka ndjenjë më të bukur se sa të kesh afër personin e zemrës dhe frytin e dashurisë sonë
Jam Elona Resyli, 25 vjeqare nga Gjakova. Profesioni im është juriste, këtë profesion e...
Fëmijët më pasurojnë me dashuri!
Sellma Kasumoviq është ndër grimeret më të mira që ka Kosova. Ajo me punën e saj ka bërë që...
Kur lind një bebe lind edhe një nënë
Teuta Krasniqi është ndër aktoret më të mira në Kosovë. Ajo po ashtu është ndër aktoret më...
Froni i ka dhënë edhe më shumë dashuri martesës sonë!
Bleta Zeqiri është profesoreshë e gjuhës angleze dhe koordinatore në “Oxford Studio”,...
Fëmijët më kanë bërë moderatore të jetës sime!
Mirjeta Morinën të gjithë e njohim si ndër moderatoret e para të pasluftës që për 12 vjet me...
Njihuni me familjen e aktorit të famshëm, Fatmir Spahiut
Zana Spahiu, është bashkëshortja e aktorit të njohur Fatmir Spahiut, i njohur nga seriali “Kafenaja...
Të jesh prind është një mision me vete!
Të gjithë jemi mësuar ta dëgjojmë zërin e tij nga e hëna e deri në të premten në shtëpi, veturë...
Zoti më ka bekuar me një djalë
Pranvera Behramin e njohim si vajzë të ekranit. Ajo për vite me radhë ka udhëhequr dhe moderuar...
Fëmijët e mi janë vetë jeta ime
Jehona Zhitia është gazetare në RTK. Punën që bën e do fort, saqë edhe kur ka qenë e vogël ka...
Të qenurit prind është sinonim i durimit
Alaudin Hamiti është ndër moderatorët më të mirë në Kosovë. Ai udhëheq emisionin “Nin”,...
Blina, është personi që më ka mësuar më së shumti për jetën!
Naile Dema është fytyrë mjaft e njohur. Atë e shohim pothuajse çdo natën e lajmet qendrore të...
Fëmija, është një magji që ta zbukuron mendjen dhe shpirtin!
Edita Dula u bë e njohur nga seriali “Familja moderne”. Ajo aty aktronte në rolin e Hanës,...
Dashuria, ndjenjë e pazëvendësueshme!
Modelja e mirënjohur Saranda Shala ka vite që është në skenën e modelimit kosovar. Por, pas kaq...
Nga lindja e vajzës asgjë më nuk është si më parë!
Puhie Demaku është deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Ajo është...
Aktiviteti “Mommy and Me”, në shërbim të nënave!
Ardita Hoxha-Shala është ideatore e aktivitetit mjaft të qëlluar për nëna dhe beba “Mommy...
Jari, dhuratë nga Zoti
Naser Rafuna njihet si ndër aktorët më të mirë në Kosovë. Ai ka luajtur ne skeçe të ndryshme...
Do të bëhem sërish me vajzë. Emri i saj është...
Teuta Krasniqi është ndër aktoret më të mira dhe më të angazhuara në Kosovë, por edhe jashtë...
Familja, gjëja më e shtrenjtë e jetës time
Për Dudën nuk ka çka të flitet. Ai është ndër reperët më të mirë në trojet shiptare. Duda...
Vajzat janë lumturia e jetës time
Rudina Bërdynaj është ndër koreografet e para të baletit për fëmijë në Kosovë. Ajo që nga...
Të qenit prind ndërron rrënjësisht rrjedhën e jetës!
Vajza e bukur e ekranit të RTK-së, Njomza Berisha-Miftari është personazhi tjetër që në një intervistë...