Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

A po pret binjakë Egzona, flet Albatriti

16.11.2018 - Albatriti Muqiqi në një intervistë për rtv21.tv ka zbuluar të rejat rreth karrierës dhe jetës së tij private, ai flet edhe për shtatzëninë e Egzonës!

Kur ishte i vogël njihej si djali i këngëtareve Nystret Muqiqi dhe Merita Spahiut, ndërsa tani është emër i njohur i skenës muzikore shqiptare.

Është fjala për këngëtarin Albatrit Muqiqi, i cili aktualisht gëzon dashuri të madhe nga publiku. Siç tregoi edhe vet për rtv21.tv ky vit ishte i mbarë për të.

“Viti 2018 ishte një vit shumë i suksesshëm për mua dhe me shumë i ngarkuar nga vitet tjera me mbrëmje dhe dasma të suksesshme .”, theksoi ai.

Albatriti zbuloi se është në përgatitje edhe të projekteve të reja muzikore, të cilat vijnë pas baladës “Nuk muj me ta fal”, e realizuar me videoklip gjatë këtij viti.

“Po balada pati një sukses të mirë, por tash kam dy projekte të gatshme, njëra që do të lansohet shumë shpejt me videoklip është e kompozuar nga Kricket ku dhe jam duke bashkëpunuar me të ndërsa kënga tjetër e kompozuar nga Irkenc Hyka pas kësaj .”, tregoi Albatriti duke shtuar se edhe gjatë vitit të ardhshëm do të jetë i angazhuar në projekte të reja muzikore.

“Vitin 2019 do të ketë shumë të reja, tash edhe bëj pjesë në grupin Friends Ent.

Me menaxherin Rinor Hykolli dhe producentin Kricket, do të ketë duete dhe shumë këngë të reja nga unë për fansat dhe ndjekësit e muzikës time.”, bëri të ditur këngëtari.

Por, emri Albatritit dhe bashkëshortes së tij Egzonës gjatë këtij viti ishte i lakuar në mediat rozë edhe për shkak të jetës së tyre private, dhe jo pa të drejtë. Kjo ngase çifti pritet që të bëhen prindër për herë të dytë .

Shtatzënia e Egzonës ishte befasi për publikun pasi që ajo nuk e zbuloi atë deri kur barku i saj ishte i dukshëm. “Thjesht e kemi pas dëshirë vet ne të jetë sa ma private.”, tregoi artisti.

Po ashtu po spekulohet në media se çifti po pret binjak. Këtë gjë Albatriti as nuk e pohoi dhe as nuk mohoi duke thënë se po e lënë surprizë.

“Surprizë… së shpejti do të bëhem baba për së dyti dhe gjininë do ta lë surprizë dhashtë Zoti ta gëzojë shëndetin që është kryesorja…”, tha këngëtari duke shtuar se as për emrin nuk kanë vendosur ende.

Albatriti dhe Egzona janë bërë prindër për herë të parë në maj të vitit 2017, kur sollën në jetë një vajzë të cilën e pagëzuan Amelia. E, si do ta pres Amelia zgjerimin e familjes së saj? “Është e vogël akoma dhe nuk e din ende, por normalisht që do t’i pret mirë dhe me qejf.”, është përgjigjur Albatriti.

Burimi: 21Media

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Jonida Vokshi bëhet nënë për herë të parë
22.06.2020 - Prezantuesja shqiptare, Jonida Vokshi dhe aktori nga Kosova, Besnik Krapi, janë bërë...

Remzie Osmani bëhet gjyshe, çifti gëzohen me një vajzë
16.03.2020 - Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani, së fundmi është bërë gjyshe. Gëzimin...

“Drita e saj më ndriçoi fort shpirtin”, moderatorja bëhet nënë për herë të parë
20.12.2019 - Moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha është bërë nënë për herë të parë....

Së shpejti do të marrin rolin e mbretit dhe mbretëreshës, por William dhe Kate duan që fëmijët e tyre të jenë me këmbë në tokë
20.12.2019 - Kate Middleton dhe Princi William janë të vetëdijshëm se fëmijët e tyre kanë një...

Granit Xhaka vë vajzën në gjumë, publikoi foton më të ëmbël
28.10.2019 - Futbollisti i mirënjohur, Granit Xhaka dhe gruaja e tij, Leonita janë një çift shumë...

Publikohen pamje, ja si e ka dekoruar shtëpinë Leonita për ardhjen e vajzës
18.10.2019 - Leonita publikon pamje nga dekorimi i shtëpisë. Futbollisti i njohur Granit Xhaka dhe...

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj
14.10.2019 - Këngëtarja Miranda Hashani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar....

Ermali dhe Ariana bëhen prindër për herë të katërt
26.09.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Ariana Fejzullahu,...

Nëse fëmijët tuaj bëjnë naze me ushqimin, lexoni këshillën e vyer të Aulona Mustës!
02.09.2019 - Aulona Musta, është një ndër gazetaret e cila është më aktive në rrjetet sociale,...

Genta Cana bëhet nënë për herë të parë
08.08.2019 - Moderatorja e njohur në emisionin e sportit në Klan Kosova është bërë nënë për...

Elita Rudi më në formë se kurrë, 5 muaj pasi solli në jetë Zërin shkruan dy fjalë për trupin e saj
07.08.2019 - Elita Rudi ka publikuar pak minuta më parë dy foto ku në fokus është fiziku i saj dhe...

I shpëtoi jeta për një fije, qëllohet makina e këngëtares shtatzënë
07.08.2019 - Ditën e sotme, reperja Yung Mami i ka shpëtuar jetës për mrekulli pas një skene të...

Ariana zbulon barkun në muajin e pestë të shtatzënisë
27.06.2019 - Shtatzënia duket se ka reflektuar shumë në pamjen e saj Gruaja e këngëtarit të njohur,...

Sara dhe Ledioni sërish prindër
31.05.2019 - Trashëgimtarja e Top Medias Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço do të bëhen prindër...

Aktori kosovar i bën një shkrim emocionues vajzës për ditëlindjen e gjashtë
31.05.2019 - Vajza e aktorit Jeton Zogiani ka festuar ditëlindjen e gjashtë. E me rastin e kësaj...

/komuniteti