Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Festa e Flamurit dhe ditëlindja e tretë e Amelisë, Albani dhe Miriami urojnë gjithmonë ndryshe

30.11.2018 - Janë të bekuar që nga dita që u erdhi në jetë vajza Ameli. S’mund të zgjidhte një ditë më të bukur se e sotmja dhe Albani me Miriamin s’mund të ishin më të lumtur se kaq. Dhe, si çdo vit, për 28 Nëntor, dinë t’i surprizojnë fansat e tyre edhe me foton më të ëmbël, dedikimin më të ndjerë për të bijën dhe bashkë me të, për të gjithë shqiptarët.

Në vitin e saj të parë, atëherë kur për plot 12 muaj portreti nuk i ishte shfaqur në rrjet, Ameli ua mbushi zemrat fansave të prindërve të saj me këtë foto, e cila nuk kishte limit pëlqimesh sapo u shfaq. Miriami dhe Albani, i uruan vogëlushes së tyre të parin vit bashkë me Festën e Flamurit.

I dyti vit s’mund të ishte gjithashtu i zakontë. Jo vetëm një festë e dedikuar dhe e kuruar me detaje nga Class Events për Amelinë, por edhe një dhuratë që kishte kohë që mendohej e punohej nga çifti i këngëtarëve. “Dhurata” erdhi si një dhuratë për të gjithë, u bë hiti i çdo familjeje dhe i çdo gëzimi ku gëlon lumturia e fëmijëve. Edhe këtë herë, Ameli u shfaq ndryshe, një vit më e rritur e më e ëmbël, por edhe me një surprizë tjetër. Kishte edhe ajo një dhuratë brenda “Dhuratës” – zërin e saj të parë në nota, me të cilin, mami dhe babi gëzuan fansat e tyre dhe të gjithë shqiptarët.

Ndërsa ky vit i tretë i vogëlushes së ëmbël vjen me një festë tjetër. E kuruar deri në detaje nga Class Events, ditëlindja e Amelisë, edhe këtë herë ka për kolonë zanore Festën e Flamurit dhe dekor, ngjyrat e tij. Kështu do të jetë gjithmonë. Ameli do të rritet duke festuar në një ditë fatlume e do të ndihet përherë krenare – për ditën kur lindi dhe për dy prindër që, çdo vit të saj do ta festojnë bashkë me flamurin.

Edhe sot, Albani dhe Miriami festojnë 3-vjetorin e Amelisë ndryshe. Kjo foto duke fikur qirinjtë, me ngjyrat kuqezi, i thotë të gjitha, madje shpreh edhe ndjesitë; krenare dhe të ëmbla. Si çdo vit, më 28 Nëntor.

Burimi: kidstime

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Jonida Vokshi bëhet nënë për herë të parë
22.06.2020 - Prezantuesja shqiptare, Jonida Vokshi dhe aktori nga Kosova, Besnik Krapi, janë bërë...

Remzie Osmani bëhet gjyshe, çifti gëzohen me një vajzë
16.03.2020 - Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani, së fundmi është bërë gjyshe. Gëzimin...

“Drita e saj më ndriçoi fort shpirtin”, moderatorja bëhet nënë për herë të parë
20.12.2019 - Moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha është bërë nënë për herë të parë....

Së shpejti do të marrin rolin e mbretit dhe mbretëreshës, por William dhe Kate duan që fëmijët e tyre të jenë me këmbë në tokë
20.12.2019 - Kate Middleton dhe Princi William janë të vetëdijshëm se fëmijët e tyre kanë një...

Granit Xhaka vë vajzën në gjumë, publikoi foton më të ëmbël
28.10.2019 - Futbollisti i mirënjohur, Granit Xhaka dhe gruaja e tij, Leonita janë një çift shumë...

Publikohen pamje, ja si e ka dekoruar shtëpinë Leonita për ardhjen e vajzës
18.10.2019 - Leonita publikon pamje nga dekorimi i shtëpisë. Futbollisti i njohur Granit Xhaka dhe...

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj
14.10.2019 - Këngëtarja Miranda Hashani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar....

Ermali dhe Ariana bëhen prindër për herë të katërt
26.09.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Ariana Fejzullahu,...

Nëse fëmijët tuaj bëjnë naze me ushqimin, lexoni këshillën e vyer të Aulona Mustës!
02.09.2019 - Aulona Musta, është një ndër gazetaret e cila është më aktive në rrjetet sociale,...

Genta Cana bëhet nënë për herë të parë
08.08.2019 - Moderatorja e njohur në emisionin e sportit në Klan Kosova është bërë nënë për...

Elita Rudi më në formë se kurrë, 5 muaj pasi solli në jetë Zërin shkruan dy fjalë për trupin e saj
07.08.2019 - Elita Rudi ka publikuar pak minuta më parë dy foto ku në fokus është fiziku i saj dhe...

I shpëtoi jeta për një fije, qëllohet makina e këngëtares shtatzënë
07.08.2019 - Ditën e sotme, reperja Yung Mami i ka shpëtuar jetës për mrekulli pas një skene të...

Ariana zbulon barkun në muajin e pestë të shtatzënisë
27.06.2019 - Shtatzënia duket se ka reflektuar shumë në pamjen e saj Gruaja e këngëtarit të njohur,...

Sara dhe Ledioni sërish prindër
31.05.2019 - Trashëgimtarja e Top Medias Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço do të bëhen prindër...

Aktori kosovar i bën një shkrim emocionues vajzës për ditëlindjen e gjashtë
31.05.2019 - Vajza e aktorit Jeton Zogiani ka festuar ditëlindjen e gjashtë. E me rastin e kësaj...

/komuniteti