Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Sjellja e Kate Middleton me fëmijët, çfarë tregon gjuha e trupit të saj?

03.12.2018 - Duke parë jetën e Kate Middleton kaq të pasqyruar në media, na duket sikur e njohim mirë atë dhe fëmijët e saj. Mirëpo, ne i shohim ata në mënyrë sipërfaqësore. Patti Wood, një eksperte e gjuhës së trupit ka analizuar gjestet e Kate kur është me fëmijët e saj, George, Charlotte dhe Louis.

“Sa herë shohim Kate me fëmijët e saj, duket që ata janë prioriteti i saj”,-ka treguar Patti.

Sytë e saj janë gjithmonë tek fëmijët dhe Kate edhe pse ka kamera dhe fotografë përballë, vetëm fëmijëve ju kushton vëmendje. Për të në çdo moment kanë rëndësi të vegjlit e saj, pavarësisht rrethanave në të cilat ndodhet Dukesha.

Kate gjithashtu nuk e lejon që vendi ku ndodhet të ndikojë në mënyrën se si ajo sillet me fëmijët. Kate është gjithmonë një mami argëtuese dhe nuk privohet të bëjë buzëqeshje të mëdha për të treguar gëzimin spontan që i sjellin fëmijët. Nëse e keni vënë re, ajo shpesh përkulet në nivelin e tyre.

Këto janë momente të sinqerta të saj. Ka edhe nga ato raste kur Kate shikon më vëmendje nëse fëmijët janë të lodhur apo të mërzitur.

“Ajo është gjatë gjithë kohës në kontroll për t’u siguruar që ata janë në rregull”,-është shprehur Blanca Cobb një tjetër eksperte e gjuhës së trupit.

Juve këto sjellje mund t’ju duken të zakonshme, por Woods thekson se në sytë e publikut janë vërtet surprizuese sepse ajo është Dukeshë dhe duhet të jetë e kujdesshme me mënyrën se si sillet. Mirëpo, kur vjen puna tek fëmijët, Kate mesa duket do të tregojë se ata janë fokusi i saj. Ajo asnjëherë nuk ecën përpara tyre, gjithmonë i ka në kontroll para syve. Ky është i trajtim i barabartë që ajo ju bën fëmijëve dhe bashkëshortit.

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Jonida Vokshi bëhet nënë për herë të parë
22.06.2020 - Prezantuesja shqiptare, Jonida Vokshi dhe aktori nga Kosova, Besnik Krapi, janë bërë...

Remzie Osmani bëhet gjyshe, çifti gëzohen me një vajzë
16.03.2020 - Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani, së fundmi është bërë gjyshe. Gëzimin...

“Drita e saj më ndriçoi fort shpirtin”, moderatorja bëhet nënë për herë të parë
20.12.2019 - Moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha është bërë nënë për herë të parë....

Së shpejti do të marrin rolin e mbretit dhe mbretëreshës, por William dhe Kate duan që fëmijët e tyre të jenë me këmbë në tokë
20.12.2019 - Kate Middleton dhe Princi William janë të vetëdijshëm se fëmijët e tyre kanë një...

Granit Xhaka vë vajzën në gjumë, publikoi foton më të ëmbël
28.10.2019 - Futbollisti i mirënjohur, Granit Xhaka dhe gruaja e tij, Leonita janë një çift shumë...

Publikohen pamje, ja si e ka dekoruar shtëpinë Leonita për ardhjen e vajzës
18.10.2019 - Leonita publikon pamje nga dekorimi i shtëpisë. Futbollisti i njohur Granit Xhaka dhe...

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj
14.10.2019 - Këngëtarja Miranda Hashani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar....

Ermali dhe Ariana bëhen prindër për herë të katërt
26.09.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Ariana Fejzullahu,...

Nëse fëmijët tuaj bëjnë naze me ushqimin, lexoni këshillën e vyer të Aulona Mustës!
02.09.2019 - Aulona Musta, është një ndër gazetaret e cila është më aktive në rrjetet sociale,...

Genta Cana bëhet nënë për herë të parë
08.08.2019 - Moderatorja e njohur në emisionin e sportit në Klan Kosova është bërë nënë për...

Elita Rudi më në formë se kurrë, 5 muaj pasi solli në jetë Zërin shkruan dy fjalë për trupin e saj
07.08.2019 - Elita Rudi ka publikuar pak minuta më parë dy foto ku në fokus është fiziku i saj dhe...

I shpëtoi jeta për një fije, qëllohet makina e këngëtares shtatzënë
07.08.2019 - Ditën e sotme, reperja Yung Mami i ka shpëtuar jetës për mrekulli pas një skene të...

Ariana zbulon barkun në muajin e pestë të shtatzënisë
27.06.2019 - Shtatzënia duket se ka reflektuar shumë në pamjen e saj Gruaja e këngëtarit të njohur,...

Sara dhe Ledioni sërish prindër
31.05.2019 - Trashëgimtarja e Top Medias Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço do të bëhen prindër...

Aktori kosovar i bën një shkrim emocionues vajzës për ditëlindjen e gjashtë
31.05.2019 - Vajza e aktorit Jeton Zogiani ka festuar ditëlindjen e gjashtë. E me rastin e kësaj...

/komuniteti