Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP dhe fëmijët

Erisa Xhixho paska një shije të veçantë gjatë shtatzënisë, sekreti i që zbuloi lajmin

Ajo që i ndodhi Erisa Xhixhos në “C’est la vie” do të jetë një kujtim i bukur jo vetëm për të, por edhe për vajzën e saj që pritet 16.01.2018 - të lindë pas pak muajsh. Mënyra origjinale se si ajo e dha lajmin për publikun ishte e bukur dhe emocionuese dhe këtë, Erisa e ka thënë edhe publikisht. Për të do të jetë një kujtim i bukur që do ta shijojë së bashku me të bijën kur ajo të rritet.

Kur mori ftesën për të qenë pjesë e “C’est la vie”, Erisa sapo kishte mësuar edhe lajmin se do të bëhej nënë për herë të dytë, madje mjeku i këshilloi asaj që mund t’i këndojë fëmijës në bark (që më pas Erisa e konkretizoi publikisht këshillën e tij), kështu që ishte koha më e mirë që ajo të bëhej pjesë e këtij spektakli.

Por si e zbuluan në Klan lajmin që Erisa ishte në pritje të një fëmije të dytë? Nënkryetarja e LSI-së zbuloi mbrëmjen e sotme në “Post C’est la vie” se në Klan e zbuluan që në fillim se ajo ishte në pritje të ëmbël. Pas pyetjes së Marinës se si e mbajti të fshehur për disa javë, ajo tha se produksioni e dinte që në fillim: “Të gjithë e dinin këtu, më shihnin çdo ditë duke ngrënë ftua. S’ka mundësi gjithë ditën të hajë ftua një njeri, kuptohet që është shtatzënë”, – tha Erisa me të qeshur.

Ndërsa për publikun, javët e para të shtatzënisë ajo i mbuloi me fustanet me prerje të gjerë e bel të lartë, derisa më në fund, pas këngës, vendosi të përkëdhelë barkun e të tregojë se dikush po vjen…

“Lajmi doli shumë bukur. Unë u emocionova shumë dhe jam e lumtur që vajza ime nesër do të ketë një kujtim të bukur kur unë t’i them se kur kam qenë shtatzënë me të, kam kënduar”, – tha Erisa duke theksuar edhe një herë se ky spektakël e ndihmoi shumë emocionalisht për muajt e parë të pritjes së ëmbël, që nuk janë edhe aq të mirë për nënat shtatzënë.

Në fakt, kontribut gjatë këtyre javëve ka dhënë edhe Pandi Laço, i cili i sillte Erisës ftonj nga bahçja…4

... të tjera nga VIP dhe Fëmijët

Jonida Vokshi bëhet nënë për herë të parë
22.06.2020 - Prezantuesja shqiptare, Jonida Vokshi dhe aktori nga Kosova, Besnik Krapi, janë bërë...

Remzie Osmani bëhet gjyshe, çifti gëzohen me një vajzë
16.03.2020 - Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani, së fundmi është bërë gjyshe. Gëzimin...

“Drita e saj më ndriçoi fort shpirtin”, moderatorja bëhet nënë për herë të parë
20.12.2019 - Moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha është bërë nënë për herë të parë....

Së shpejti do të marrin rolin e mbretit dhe mbretëreshës, por William dhe Kate duan që fëmijët e tyre të jenë me këmbë në tokë
20.12.2019 - Kate Middleton dhe Princi William janë të vetëdijshëm se fëmijët e tyre kanë një...

Granit Xhaka vë vajzën në gjumë, publikoi foton më të ëmbël
28.10.2019 - Futbollisti i mirënjohur, Granit Xhaka dhe gruaja e tij, Leonita janë një çift shumë...

Publikohen pamje, ja si e ka dekoruar shtëpinë Leonita për ardhjen e vajzës
18.10.2019 - Leonita publikon pamje nga dekorimi i shtëpisë. Futbollisti i njohur Granit Xhaka dhe...

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj
14.10.2019 - Këngëtarja Miranda Hashani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar....

Ermali dhe Ariana bëhen prindër për herë të katërt
26.09.2019 - Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, Ariana Fejzullahu,...

Nëse fëmijët tuaj bëjnë naze me ushqimin, lexoni këshillën e vyer të Aulona Mustës!
02.09.2019 - Aulona Musta, është një ndër gazetaret e cila është më aktive në rrjetet sociale,...

Genta Cana bëhet nënë për herë të parë
08.08.2019 - Moderatorja e njohur në emisionin e sportit në Klan Kosova është bërë nënë për...

Elita Rudi më në formë se kurrë, 5 muaj pasi solli në jetë Zërin shkruan dy fjalë për trupin e saj
07.08.2019 - Elita Rudi ka publikuar pak minuta më parë dy foto ku në fokus është fiziku i saj dhe...

I shpëtoi jeta për një fije, qëllohet makina e këngëtares shtatzënë
07.08.2019 - Ditën e sotme, reperja Yung Mami i ka shpëtuar jetës për mrekulli pas një skene të...

Ariana zbulon barkun në muajin e pestë të shtatzënisë
27.06.2019 - Shtatzënia duket se ka reflektuar shumë në pamjen e saj Gruaja e këngëtarit të njohur,...

Sara dhe Ledioni sërish prindër
31.05.2019 - Trashëgimtarja e Top Medias Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço do të bëhen prindër...

Aktori kosovar i bën një shkrim emocionues vajzës për ditëlindjen e gjashtë
31.05.2019 - Vajza e aktorit Jeton Zogiani ka festuar ditëlindjen e gjashtë. E me rastin e kësaj...

/komuniteti